czwartek, 14 listopada 2013

Czapeczkowy zawrót głowy

Kreatywnie w domu
Żołędzie i ich czapeczki jako dary jesieni...
Zastanawiałam się jak można je wykorzystać...
Oczywiście nauka przez zabawę, nauki kolorów ciąg dalszy.
Czapeczki początkowo miałam w planach pomalować sama no ale... wiem jak Kubuś uwielbia zabawy z farbkami więc nie mogłam mu zabrać tej przyjemności :) Tak więc Kubuś farbkami pomalował od środka czapeczki żołędzi na różne kolory.
Po pomalowaniu farbkami odczekaliśmy dzień aż wszystko ładnie wyschnie. Następnie zaczęliśmy zabawę. Porozkładałam czapeczki kolorami do spodu...


Na początek segregacja kolorów. Porozkładałam po jednej czapeczce z każdego koloru a Kubuś odwracał pozostałe czapeczki... próbował nazywać kolor (a z tym mamy lekkie problemy, bez problemu potrafi wskazać identyczne kolory jednak myli mu się nazewnictwo) i odkładał czapeczkę do danej czapeczkowej grupy.


Gdy już wszystkie czapeczki zostały dopasowane do odpowiedniej grupy kolorystycznej, zaczęliśmy się bawić w odszukiwanie ciągu kolorystycznego. Układałam Kubusiowi w rzędzie kilka czapeczek w różnych sekwencjach kolorów a on miał za zadanie powtórzyć ten sam wzór. Radził sobie z tym bez problemu.


Następnym etapem zabaw z czapeczkami było kolorowe memory. Wybrałam trzy kolory po dwie czapeczki. Poukładałam kolorami w dół w dowolnej kolejności a Kubuś miał za zadanie odkrywać po dwie czapeczki szukając identycznych kolorów. Gdy nie trafił odkładał czapeczki na miejsce i szukał dalej aż udało mu się połączyć w pary wszystkie kolory. Starszym dzieciakom można zwiększyć ilość kolorów - czapeczek do odszukania.


Na sam koniec naszej czapeczkowej przygody układaliśmy różne kolorowe cuda.
Kubus ułożył tęczę...

 

a później kwiatuszka...


Jak pokazałam bawić kolorami można się na wiele sposobów. Nakład finansowy praktycznie zerowy a czas spędzony z dzieckiem bezcenny.


Kreatywnie w domu / Autorka

Kreatywnie zakręcona Mama 4 Bąków. Wspólnie z dzieciakami pokazujemy nasze pomysły na zabawę i naukę. Z nami jest zawsze twórczo, kreatywnie i przyjemnie.

1 komentarze:

Dziękuję za poświęcony nam czas! Miło będzie jeśli napiszesz co sądzisz o tym poście ;-)

Coprights @ 2016, Blogger Templates Designed By Templateism | Distributed By Gooyaabi Templates