wtorek, 31 grudnia 2013

Akademia Umysłu - PAMIĘĆ 1

Kreatywnie w domu
PAMIĘĆ... hmm... zawsze uważałam, że mam ją dobrą. 
Ale wiadomo, że z wiekiem pamięć człowieka się pogarsza! Pogarsza się jeśli o nią nie dbamy! 
Postanowiłam więc o nią zadbać! 
Nieuchronnie zbliża się koniec roku a tuż za nim kroczy nowy rok, a nowy rok to noworoczne postanowienia! Któż z nas ich nie ma? Większość z nas z pierwszym dniem nowego roku przechodzi na dietę, rzuca palenie, zaczyna chodzić na fitness... zaczyna o siebie dbać ale najczęściej w kontekście dbałości o ciało! A co z naszym umysłem? Przecież bez sprawnego umysłu ciężko o sukces zarówno w życiu zawodowym, jak i prywatnym. Co prawda zazwyczaj bardzo szybko nasze noworoczne postanowienia idą w niepamięć no ale właśnie o tą pamięć tu chodzi. Ja postanowiłam, iż w nowym roku zacznę o nią dbać! I Wam również polecam!
A dbanie o pamięć zaczynam z Akademią Umysłu!


 
Ćwicząc codziennie... 15 minut dziennie... według producenta:
- zwiększamy zdolność zapamiętywania tekstów, znaków, obrazów, numerów telefonu, terminów, imion i twarzy
- skracamy czas potrzebny na zapamiętywanie informacji
- wzrasta nasza zdolność jej długoterminowego przechowywania

Postanowiłam spróbować! Codziennie, 15 minut dziennie... zaczęłam z początkiem grudnia.


 Zaczynamy od instalacji programu. Proces ten jest banalny, nie wymaga od nas nie wiadomo jakich umiejętności i trwa dosłownie chwilkę.
To moje pierwsze spotkanie z tego typu programem dla dorosłych... owszem miałam wcześniej już doczynienia z programami Akademii Umysłu ale programami dla dzieci. Pierwsze wrażenia po włączeniu programu... jaka ponura kolorystyka (u dzieci było tak fajnie kolorowo). Ale bardzo szybko okazało się, że można to zmienić. Poruszanie po tym programie to pestka... myślę, że nawet Ci co mają małą styczność z komputerem poradzą sobie bez problemu.


Możemy zmienić tą ponura kolorystykę na inną... do wyboru mamy jednokolorowe tło, gotowe wory bądź też możemy wyłączyć tło. Możemy również dostosować głośność muzyki i efektów bądź też całkowicie je wyłączyć. Wszystko ustawione jak należy więc zaczynamy...


Do wyboru mamy 15 ćwiczeń w tym rozgrzewkę. Każde ćwiczenie można ustawić na odpowiedni poziom trudności... łatwy, średni, trudny oraz na poziom użytkownika, w którym to sami ustalamy sobie czas na wykonanie ćwiczenia. Możemy również potrenować pamięć w trybie nauki.
Gdy już wybierzemy jakąś grę na ekranie pojawia się nam jej opis... na czym polega dana gra i jaki rodzaj pamięci dzięki niej ćwiczymy.

Po przeglądnięciu jakie ćwiczenia są dostępne, na początek wybrałam te, które wydały mi się najfajniejsze, te które lubię. Resztę zostawiłam na później.

Ćwiczenie POŁĄCZ PARY to coś w rodzaju memo w wersji dla starszaków ;-) Uwielbiam memory. Myślałam, że nie będę mieć z tym problemów a jednak... poziom trudny okazał się nie do przejścia w tak krótkim czasie... 40 sekund i połączyć w pary od 20 do 26 obrazków ehh... Nie byłam w stanie w ciągu tych 40 sekund odkryć nawet wszystkich obrazków a co dopiero je ze sobą połączyć, więc ustawiłam sobie swój czas (oczywiście wydłużyłam go odpowiednio) i nie miałam większego problemu ze zrobieniem ćwiczenia.

Bardzo spodobało mi się ćwiczenie ZLICZANIE SYMBOLI, ćwiczenie mające na celu poprawę koncentracji i pamięci. 
Należy zapamiętać jaka cyfra kryje się pod danym kolorem...


Następnie na podstawie zapamiętanych cyfr podać sumę kombinacji kolorów wyświetlonych na ekranie...


Poziom średni jeszcze do przejścia... nad trudnym muszę popracować!

Kolejne ćwiczenia... UZUPEŁNIJ OBRAZKI, ZAPAMIĘTAJ ZNAKI szły bezproblemowo (oczywiście nie wliczając najwyższego poziomu)... i tak aż doszłam do ćwiczenia TELEFONY... i tu okazało się, że nie jestem w stanie zapamiętać 3 telefonów na raz... szok! Mój mózg odmawiał współpracy... ale powoli pomalutku małymi kroczkami będę zmierzać do celu...

Podobny problem miałam z zapamiętaniem dat i przypisaniem im konkretnych wydarzeń... ćwiczenie KALENDARZ. Przecież zawsze pamiętam o wszystkich imprezach, datach urodzin czy imienin i to ja przypominam komu trzeba a tu szok... normalnie wyszło na to, że jestem beznadziejna! Kolejny dowód na to, że z moją koncentracją i pamięcią wcale nie jest tak dobrze jak myślałam!

Wśród ćwiczeń znajdziemy również ćwiczenia polegające na zapamiętaniu ciągu znaków, cyfr i odtworzeniu ich bądź znalezieniu wśród kilku ciągów. Czasem trzeba coś zaznaczyć, innym razem coś napisać.

Ćwiczenia są na prawdę zróżnicowane i każdy znajdzie coś dla siebie. Jednym słowem mówiąc, nie będziemy się przy tych ćwiczeniach nudzić. 

A jeśli uważasz, że masz na prawdę super pamięć to sprawdź się już dziś grając w grę Akademia Umysłu - Pamięć cz.1.

Ja również sądziłam, że mam dobrą pamięć lecz bardzo szybko zmieniłam zdanie! Zmieniłam i zaczęłam ją ćwiczyć... codziennie po 15min. Na pewno każdy z nas w natłoku obowiązków jest w stanie znaleźć codziennie te 15 minut aby zadbać o swoją pamięć. Na prawdę warto! Wiadomo, że efektów nie będzie widać od razu, ale chyba nie od dziś wiadomo, że regularne ćwiczenia zawsze dają efekty! Gdy chcesz poprawi sylwetkę, to ćwiczysz codziennie a mimo to efekty widać dopiero po jakimś czasie. Tak samo jest z naszym umysłem. Przecież dobra pamięć to podstawa wszystkiego! Ja ćwicząc regularnie od początku grudnia widzę efekty i jestem zadowolona z nich. Dziś jestem w stanie zapamiętać dane informacje dużo szybciej niż jeszcze miesiąc temu.

Na prawdę polecam!

Więcej szczegółów znajdziecie na stronie producenta.
Grę możecie kupić tutaj


UWAGA!!!

AKADEMIA UMYSŁU przygotowała zabawę związaną z przyrzeczeniami noworocznymi!
Na klientów czeka rabatowa niespodzianka!!
Więcej szczegółów na stronie Akademii Umysłu


Powyższe opinie są moimi opiniami i nie każdy musi się z nimi zgadzać :P

Kreatywnie w domu / Autorka

Kreatywnie zakręcona Mama 4 Bąków. Wspólnie z dzieciakami pokazujemy nasze pomysły na zabawę i naukę. Z nami jest zawsze twórczo, kreatywnie i przyjemnie.

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Dziękuję za poświęcony nam czas! Miło będzie jeśli napiszesz co sądzisz o tym poście ;-)

Coprights @ 2016, Blogger Templates Designed By Templateism | Distributed By Gooyaabi Templates