środa, 12 lutego 2014

Kolorowe klocki lodowe

Kreatywnie w domu
Tak bardzo spodobało się Kubie barwienie wody za pomocą bibuły, że postanowiliśmy zrobić domowe klocki lodowe... wyszły nam prawie jak klocki Lego Duplo w wersji zimowej :D


Do stworzenia lodowych klocków potrzebujemy:

- kolorową bibułę
- plastikowe denka od butelek
- wodę

Barwimy wodę... i wystawiamy na zewnątrz do zmrożenia.


Gotowe klocki wyglądają tak...


Na początek Kuba bawił się nimi w domu. Budował wieże w misce... nie było łatwo bo klocki się ślizgały. Ubrał rękawiczki nawet nie dlatego, że było mu łatwiej chwytać klocki ale dlatego, że było mu zimno w dłonie!


A kuku...


Większą frajdą oczywiście było wyjście z klockami na zewnątrz! Nie musiałam go namawiać na ubieranie się... migusiem się ubraliśmy i sprawdziliśmy jak klocki zachowują się na śniegu.
Co się okazało? 
Klocki po połączeniu się ze śniegiem nie ślizgały się gdy Kuba ustawiał je jeden na drugim, dzięki czemu nawet gdy Kuba ustawiał je pod kątem mógł budować wysokie wieże a wieże się nie przewracały. Wieże rozwalały się dopiero po interwencji Kuby! Co okazało się  jeszcze większą frajda dla niego.


 I jak się Wam podobają nasze klocki?

Kreatywnie w domu / Autorka

Kreatywnie zakręcona Mama 4 Bąków. Wspólnie z dzieciakami pokazujemy nasze pomysły na zabawę i naukę. Z nami jest zawsze twórczo, kreatywnie i przyjemnie.

8 komentarze:

Dziękuję za poświęcony nam czas! Miło będzie jeśli napiszesz co sądzisz o tym poście ;-)

Coprights @ 2016, Blogger Templates Designed By Templateism | Distributed By Gooyaabi Templates