niedziela, 25 maja 2014

Akademia Umysłu Junior - Wiosna

Kreatywnie w domu
Wiosna w pełni! Niby wiosna a temperatura na zewnątrz jak w lecie :)
Wiosna wiosna wiosna a więc zapraszamy do lektury dotyczącej naszej opinii o grze Akademia Umysłu Junior z serii wiosennej. Serię jesienną i zimową doskonale znamy i lubimy. Czy i wiosenną polubimy? Odpowiedź poniżej!


Jak to było w poprzednich seriach tak i tym razem na początku wybieramy przesympatyczne zwierzątko, z którym przebrniemy przez ćwiczenia. Tak na prawdę to które zwierzątko wybierze dziecko nie ma większego znaczenia, gdyż zwierzątko to a właściwie jego głowa pokazuje jedynie ilość "żyć". W dowolnym momencie możemy zmienić zwierzątko ale musimy pamiętać, że każde zwierzątko zapamiętuje poziom na jakim się zakończyło dane ćwiczenie... niestety nie ma możliwości wyboru poziomu danego ćwiczenia ani wrócenia na poziom niższy. I to jest chyba minus tej gry.

Po wybraniu zwierzątka ukazuje się nam  miła sceneria niczym jakiś ryneczek w środku miasta z fontanną.


Program zawiera bardzo fajne ćwiczenia nawiązujące do wiosennych zajęć i wielkanocnych zwyczajów, np. rozpoznawanie sylwetek ptaków, budzenie zwierząt z zimowego snu, rozpoznawanie gatunków zwierząt chronionych w Polsce, topienie Marzanny, czy poszukiwanie pisanek ukrytych w ogródku.
Mamy do wyboru 20 ćwiczeń o różnym stopniu trudności plus dwa ćwiczenia, które możemy sobie w każdej chwili dokupić.
  Ćwiczenia różnią się pod względem trudności, co powoduje, że program nie znudzi się w ciągu kilku godzin i może być wykorzystywany przez dzieci w różnym wieku.
Gra ta przeznaczona jest bowiem dla dzieci 5-9 lat ale mój 3,5 latek doskonale sobie poradził już z niektórymi ćwiczeniami.

I tak do gustu bardzo przypadło mu ćwiczenie Porządki polegające na posegregowaniu śmieci do odpowiednich kontenerów. A śmieci mamy bardzo różne począwszy od makulatury, plastikowych butelek, szklanych butelek, poprzez baterie, świetlówki. Ćwiczenie jak najbardziej trafione. Uczy dzieci, że segregowanie śmieci jest ważne.


Początkowo wszystkie kosze są podpisane a dziecko, które nie umie czytać po najechaniu na dany kosz usłyszy przesympatyczny głos Tabiego, który podpowie nazwę kosza. Od pewnego poziomu napisy na koszach jak i nazwy koszty znikają a więc wychodzi na to, że dziecko musiało również zapamiętać co do którego kosza powinniśmy wrzucać. Gdy Kubuś nie słyszał nazw koszy stwierdził, że on już nie wie i nie chciał dalej grać w to ćwiczenie. Ale początkowe poziomy przeszedł bezbłędnie!


Kolejnym ćwiczeniem, z którym poradził sobie mój 3,5 latek to ćwiczenie Młode. Ćwiczenie to polega na dopasowaniu młodych zwierzątek do swoich mam. Po dopasowaniu dziecka do mamy Tabi mówi nam jak się nazywa młode i mama... owca-jagnię, pies - szczenię, słyszymy również jakie dźwięki wydają poszczególne zwierzęta. W miarę awansowania na wyższy poziom ilość młodych zwierząt, które należy dopasować do swojej mamy wzrasta. Ćwiczenie bardzo proste i przyjemne aczkolwiek wydaje mi się, że starsze dzieciaki szybko się nim znudzą, gdyż poza wzrostem ilości młodych, które należy dopasować do mam nic nie ulega zmianie... ciągle dobieramy te same zwierzęta co może wydawać się starszym dzieciakom monotonnym zajęciem. Ale to tylko moje zdanie... wcale nie musi tak być!Kuba tak się wciągnął w to ćwiczenie, że nawet nie zauważył jak przechodził kolejne poziomy aż udało mu się zdobyć puchar!Ćwiczenie Połówki okazało się równie prostym ćwiczeniem, polegającym na odszukaniu i dopasowaniu do siebie połówki pisanek.


 
To tylko niektóre ćwiczenia, które spodobały się Kubie! Nie będę opisywać wszystkich aby nie zdradzać Wam do końca pozostałych atrakcyjnych ćwiczeń jakie tu spotkacie, zdradzę Wam tylko tytuły... Balony, Labirynt, Puzzle, Dyngus, Pobudka. Więcej nie zdradzę bo co to za frajda poznać wszystkie ćwiczenia szczegółowo przed zakupem gry?
 Dzieci korzystając z programu uczą się jednocześnie dobrze się przy tym bawią. Ćwiczą swoją pamięć i koncentrację uwagi.
Nawet dzieci nie potrafiące jeszcze czytać potrafią wykonywać polecenia a wszystko to dzięki pomocy sympatycznego Tabi, który jest przewodnikiem dziecka po programie, jest jego przyjacielem bowiem to on swoim radosnym głosem tłumaczy polecenia jak i dodaje otuchy dzieciakom gdy podwinie się im noga, on daje im pochwały i mobilizuje do dalszej zabawy. Dodatkową motywacją dla dzieci, będącą nagrodą za prawidłowe wykonanie całego ćwiczenia... czyli pomyślnym przebrnięciu przez 10 poziomów dziecko otrzymuje puchar. Po zgromadzeniu 5 pucharów dziecko otrzymuje brązowy medal. Zarówno Tabi jak i puchary/medale pozostają bez zmian w porównaniu do wcześniej omawianych przez nas serii Akademii Umysłu Junior.

Dodatkową zaletą, której nie mogę pominąć jest to, iż posiada przerywniki ruchowe... gdy program uzna, że nasze dziecko zbyt długo siedzi przed komputerem na ekranie pokazuje animowany ludzik, który zachęca dziecko do krótkiej gimnastyki. Mój Kubuś uwielbia te przerywniki. Dodatkowo jednym z ćwiczeń jest ćwiczenie HOPSASA. Nie przejdziemy w nim na wyższy poziom ani nie zdobędziemy pucharu ale za to możemy się chwilkę pogimnastykować. Taka mała odskocznia od ciągłego myślenia ;-)Myślę, że na prawdę warto zainwestować w tego typu programy!
Nie jest to tylko sama nauka ale również świetna zabawa! A cena nie przekraczająca 40PLN nie jest zbyt wygórowaną ceną za program wspomagający rozwój pamięci i koncentracji u naszych dzieci.


Zbliża się Dzień Dziecka... a dla tych co nie zdecydowali się jeszcze co kupić z tej okazji swoim pociechom może zastanowią się czy gra ta nie byłaby świetnym prezentem.
Myślę, że gra ta może uszczęśliwić nie jedno dziecko! Jest grą bez przemocy, dostosowaną do wieku dzieci, pełną zabawy i daję możliwość fajnie spędzić czas.
POLECAM!

Tylko teraz! Z okazji Dnia Dziecka do 1.06.2014 znajdziecie promocję...  29,90PLN za wersję pudełkową i 19,90PLN za wersję elektroniczną Gry Akademii Umysłu Junior.

Gry możecie kupić tutaj

 Razem z Kubusiem dziękujemy za egzemplarz gry, który otrzymaliśmy do przetestowania.
Powyższe opinie są moimi opiniami oraz opiniami moich najbliższych i nie każdy musi się z nimi zgadzać :P

Kreatywnie w domu / Autorka

Kreatywnie zakręcona Mama 4 Bąków. Wspólnie z dzieciakami pokazujemy nasze pomysły na zabawę i naukę. Z nami jest zawsze twórczo, kreatywnie i przyjemnie.

1 komentarze:

Dziękuję za poświęcony nam czas! Miło będzie jeśli napiszesz co sądzisz o tym poście ;-)

Coprights @ 2016, Blogger Templates Designed By Templateism | Distributed By Gooyaabi Templates