czwartek, 8 maja 2014

Balonowa zabawa małych i dużych

Kreatywnie w domu
Ostatni etap zabaw w ramach projektu Samo_się wygraliśmy naszą gimnastyką!
Jako wygraną otrzymaliśmy możliwość wymyślenia tematu kolejnej zabawy i tak padło na balony... balonowa zabawa małych i dużych!


My bawiliśmy się tak...

1. Zabawa balonami z wodą
Idealna zabawa rozwijająca zmysł dotyku u dzieci.
Oczywiście istnieje ryzyko pęknięcia balonów dlatego zabawa wykonana w łazience, choć u nas żaden balon nie pękł, nie straszne im nawet były próby zjedzenia przez Olę.


2. Zabawa balonami z wodą w wodzie
Zabawy w chwytanie mokrego balona, zabawy w topienie balona za pomocą rąk i nóg.
Zarówno chwytanie mokrego balona jak i jego topienie wcale takie proste nie jest... balon wyślizguje się z rąk i wcale nie chce iść na dno.
 3. Rzucanie/łapanie balona z wodą
Zabawa w rzucanie i próby łapania balona. Łatwo nie jest... istnieje ryzyko, że balon pęknie i zostaniemy oblani przez wodę. Idealna zabawa na lato dająca orzeźwienie :P


4. Rzut za 3 punkty
Zabawa polega na trafieniu balonem z wodą do wiaderka.


5. Balonowe drzewko szczęścia
Zabawa polega na przebiciu balona rzucając do niego czymś ostrym. U nas rzucanie nie wychodziło więc Kuba po prostu przekłuwał balony. Z niektórych balonów wylatywała kartka z zadaniem do wykonania przez dziecko a z niektórych niespodzianka w postaci cukierka ;-)
Radość gwarantowana zwłaszcza gdy oczom dziecka ukazywał się cukierek!6. Gniotowe stworki
Kolejna zabawa rozwijająca zmysł dotyku.
Do dwóch balonów wsypaliśmy mąkę a do jednego kaszę jęczmienną. Przyczepiłam włosy z wełny i namalowałam buźki. Dzieciaki ugniatały a małe rączki pracowały. Niestety usilne próby zjedzenia prze Olę zakończyły żywotność jednego z gniotków. Gniotek wypełniony kaszą nie bardzo spasował Kubie, wolał tego z mąką... lepiej się ugniatał i fajniejsze kształty przyjmował. Kubie gniotki tak się spodobały, że następnego dnia powędrował z nimi do przedszkola. Wziął jednego gniotka dla siebie drugiego dla kolegi.


To co siostra zaczynamy zabawę?


Oj tak!7. Balonowa proca
Zabawa balonową procą to zabawa zręcznościowa wymagająca od dziecka precyzji jak i delikatności ruchów.
Balonową procę wykonałam z plastikowej butelki odcinając z niej górną część. Balon naciągamy na gwint butelki. Jako naboje do balonowej procy posłużyły kulki zrobione z folii aluminiowej.
Zabawa polegała na strąceniu konkretnego kubeczka wskazanego przez mamę. Aby strzelić należy wrzucić kulki do butelki, naciągnąć balon i puścić... super zabawa nie tylko dla dziecka ;-)


Największą frajdą okazało się wystrzelenie do góry wszystkich kulek na raz.

Zabawa z balonową procą zainspirowana jest z mojego ulubionego bloga Moje dzieci kreatywnie. Tam to się dopiero dzieje! Zapraszam do ich odwiedzenia!

8. Balonowy poduszkowiec
Do wykonania poduszkowca potrzebujemy:
- balon
- płytę CD
- nakrętkę z zaworkiem
- plastelinę
Do płyty przyklejamy korek za pomocą plasteliny. Zamykamy dzióbek nakrętki i nakładamy na nią nadmuchany balon. Ustawiamy nasz balonowy poduszkowiec na gładkiej powierzchni... na stole, podłodze. Aby rozpocząć zabawę otwieramy nakrętkę tak aby z balona uchodziło powietrze i patrzymy co się dzieje.


Na zdjęciach tego nie widać ale nasz balonowy poduszkowiec na prawdę zasuwał po podłodze! Nie wierzycie to zróbcie własne poduszkowce!

9. Baloniku nasz malutki
Ta zabawa opisana jest tutaj.

10. Balon rośnie, że aż strach
Ta zabawa opisana jest tutaj.

Zabawy z balonami można wymyślać w nieskończoność. Wystarczy ruszyć głową by zabawa była na 102 ;-)

I jak się Wam podoba nasze zestawienie balonowych zabaw?

Kreatywnie w domu / Autorka

Kreatywnie zakręcona Mama 4 Bąków. Wspólnie z dzieciakami pokazujemy nasze pomysły na zabawę i naukę. Z nami jest zawsze twórczo, kreatywnie i przyjemnie.

6 komentarze:

  1. REWELACJA!!! Normalnie czad...zabawy balonowe I klasa - a najbardziej podobają mi się gniotowe stworki - muszę je zrobić moim szkrabom ;) brawo za pomysł i wykonanie.... pozdrawiamy :P

    OdpowiedzUsuń
  2. Super, super jak zwykle super :) Zawsze z niecierpliwością czekam na Waszą relację :) Nasze balony na drzewie też początkowo miały być przebijane ale nie miałam pomysłu jak 3 latek mógłby taki balon przebić więc pozostałam przy strącaniu :) A poduszkowiec u nas to też hit :)

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za poświęcony nam czas! Miło będzie jeśli napiszesz co sądzisz o tym poście ;-)

Coprights @ 2016, Blogger Templates Designed By Templateism | Distributed By Gooyaabi Templates