wtorek, 9 września 2014

Liczę i dodaję

Ewelina Gancarz
Liczę i dodaję od Adamigo to kolejna gra, z którą mamy okazję się zapoznać.


Gra przeznaczona dla dzieci powyżej 5 roku życia. Kuba ma 4 latka i już dobrze sobie z nią radzi.
W skład gry wchodzi 48 puzzli, z których można ułożyć 16 kompletów. Na każdy z nich składa się duży puzzel z obrazkiem dwóch rodzajów owoców i dwa mniejsze z cyferkami i owocami, które odpowiadają liczbie owoców z dużego puzzla.


W zestawie znajduje się również instrukcja z przykładowymi dwoma grami ale grać można na różne sposoby dobierając wiek gracza.

My na rozgrzewkę bawiliśmy się w tradycyjny sposób... rozłożyliśmy wszystkie małe i duże puzzle na podłodze, liczyliśmy, szukaliśmy i układaliśmy je w całość.


Idealny sposób na utrwalanie liczenia w zakresie 10.

Inny sposób gry... 
Każdy z graczy otrzymuje równą liczbę dużych puzzli a małe puzzle rozkładamy napisem do dołu. Każdy z graczy odsłania jeden mały puzzel, głośno odczytuje liczbę i wypowiada nazwę owocu, który się na nim znajduje. Gracz dopasowuje puzzel do jednego ze swoich obrazków. Jeżeli  puzzel nie pasuje do żadnego obrazka, puzzel wędruje z powrotem na środek cyfrą do góry i ruch ma następny gracz. Kolejny gracz może podczas swojego ruchu zabrać jeden z odsłoniętych puzzli lub odsłonić następny. Wygrywa ten gracz, który jako pierwszy ułoży wszystkie brakujące puzzle z cyferkami.


 I wygrałem!


Jeszcze jeden sposób gry, który wypróbowaliśmy...
Duże puzzle układamy na stosie obrazkami do dołu, małe puzzle układamy na środku cyframi do góry. Gracze po kolei wyciągają ze stosu jednego z dużych puzzli i szukają do niego małych. Tu wszyscy wygrywają!


Jak już wspomniałam sposoby na grę można mnożyć dostosowując zasady gry do wieku graczy. Ze starszymi dziećmi można grać na czas, kto pierwszy dobierze dobrze małe puzzle do dużego itp.

My liczyć już potrafimy, więc utrwalamy sobie liczenie i uczymy się rozróżniać cyferki.
Super pomysł na naukę przez zabawę.

Zbliża się jesień więc coraz częściej będziemy sięgać po różne gry i wspólnie spędzać czas.


Powyższe opinie są moimi opiniami i nie każdy musi się z nimi zgadzać :P 

Ewelina Gancarz / Autorka

Kreatywnie zakręcona Mama 4 Bąków. Wspólnie z dzieciakami pokazujemy nasze pomysły na zabawę i naukę. Z nami jest zawsze twórczo, kreatywnie i przyjemnie.

2 komentarze:

  1. Wygląda ciekawie :-) . Wprawdzie Dusia już w miare umie dodawać i odejmować w zakresie 10 ale czasem wspomaga sie paluszkami więc z taką grą by sobie poćwiczyła :-)

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za poświęcony nam czas! Miło będzie jeśli napiszesz co sądzisz o tym poście ;-)

Coprights @ 2016, Blogger Templates Designed By Templateism | Distributed By Gooyaabi Templates