czwartek, 25 września 2014

Super Truck od Wadera

Kreatywnie w domu
Nie tak dawno przedstawiłam Wam super klocki firmy WADER
Dziś zapraszamy do zapoznania się z kolejną zabawką tej firmy... duży, solidnie skonstruowany samochód dla chłopców ale nie tylko! Jak się okazało w dziewczynkach również wzbudza zainteresowanie!
SUPER TRUCK z autkami Buggy bo o nim mowa... można bawić się nim za równo w domu jak i na zewnątrz. My sprawdziliśmy jak sprawuje się w domu... pogoda nas niestety nie rozpieszcza.Zabawka ta posiada wiele ruchomych elementów, dzięki którym zabawa nią staje się jeszcze bardziej urozmaicona i ciekawa...
naczepa i stabilizator naczepy... nóżki, dzięki którym naczepa staje się samodzielnie stojącą przyczepą


mechanizm wciągania autek...


wysuwana drabinka, po której wjeżdżają autka na lawetę...


dwa autka typy buggy...


Wszystko solidnie wykonane, grube, porządne tworzywo sztuczne. Nie ma małych elementów jak i ostrych krawędzi  niebezpiecznych dla dzieciaków. Zabawka co prawda przeznaczona dla dzieci powyżej 3 roku życia ale pod czujnym okiem mamy 1,5 roczna Ola również sobie z nią radzi.
To wszystko teoria, sprawdziliśmy czy pokryje się ona choć w części podczas zabawy.

Kuba zabawę rozpoczął od zapoznania się z całym zestawem. Wjeżdżał na lawetę, zjeżdżał bez użycia sznurka i całego mechanizmu wciągającego autka na lawetę. Nic mu nie podpowiadałam, gdzie jakie elementy są, chciałam aby do wszystkiego doszedł sam.


Po odkryciu mechanizmu wciągania autek zabawa rozpoczęła się na dobre...


Nie bardzo wiedzieliśmy za co zaczepić autka aby stabilnie wjeżdżały na lawetę. Autka dało się jedynie zaczepić za miejsce, gdzie standardowo znajduje się kierownica.


Jeszcze tylko złożyć stabilizator naczepy i można holować autka.


Podczas jazdy na lawecie autka niestety zjeżdżały ze swoich miejsc. Jedno autko przyczepiliśmy za pomocą linki natomiast drugiego nie dało się w ten sam sposób przyczepić. Jest tylko jedna linka wciągająca auta. Ale wpadliśmy na sposób aby to drugie autko odwrócić tyłem do kierunku jazdy. Autko było bardziej stabilniejsze i nie spadało.


Jednak pojawił się kolejny problem... nie dało się wciągać autek za pomocą mechanizmu tyłem do kierunku jazdy, autka robiły "fikołki" także tylko ręczne wprowadzanie autek wchodziło w grę ale to nie przeszkadza dobrej zabawie ;-)


Jak się okazało zabawa mniejszymi autkami okazałą się strzałem w 10! Kuba biegał, jeździł mając przy tym tyle radochy! Oczywiście nie obyło się bez płaczu i krzyków bo Ola też chciała autka. Dobrze, że są dwa to się dzielą sprawiedliwie ;-)Jak już wspomniałam firma Wader słynie z tego, iż ich zabawki wykonane są z solidnego tworzywa sztucznego... sprawdziliśmy to!


Nic nie uległo awarii! Nic się nie połamało, nic nie odleciało.
W domowej kolekcji mamy już kilka zabawek od Wadera i na prawdę są solidnie wykonane. Po tym co u nas przeszły przez tyle lat dalej służą dzieciakom!

Plusem tej zabawki jest również to, że dzieciaki mają możliwość samodzielnego ozdobienia auta naklejkami, które dołączone są do zestawu.


Kolejną zaletą zabawek Wadera jest to, iż do każdego (chyba każdego) pojazdu dołączone są wycinanki, na które składają się znaki drogowe, sygnalizacja świetlna. Młodsze dzieciaki mają możliwość zapoznania się z nimi a starsze stosować się do nich podczas zabawy.


Auta z serii SUPER TRUCK niewątpliwie rozwijają zdolności manualne dziecka i jego prawidłową koordynację ruchową. Pobudzają wyobraźnię i uczą przestrzennej orientacji. Zapoznają dziecko z ruchem, prędkością i mobilnością w świecie zabawy.


Wady? Nie znalazłam! Ale Kuba znalazł :D
Pytanie Kuby do producenta... gdzie podziała się kierownica w samochodzie? Niby taki drobiazg ale 4latek wyłapał jej brak :P

Cena? Ok. 70 PLN. 
Z tej serii można kupić jeszcze inne modele... podobne do tego, który my mamy tylko różniące się małymi autkami. Jest też wywrotka, śmieciarka, straż pożarna i wiele innych.

Auta z serii SUPER TRUCK można kupić tutaj.

Po raz kolejny nie zawiedliśmy się na firmie WADER.

POLECAMY!
Powyższe opinie są moimi opiniami i nie każdy musi się z nimi zgadzać :P  

Kreatywnie w domu / Autorka

Kreatywnie zakręcona Mama 4 Bąków. Wspólnie z dzieciakami pokazujemy nasze pomysły na zabawę i naukę. Z nami jest zawsze twórczo, kreatywnie i przyjemnie.

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Dziękuję za poświęcony nam czas! Miło będzie jeśli napiszesz co sądzisz o tym poście ;-)

Coprights @ 2016, Blogger Templates Designed By Templateism | Distributed By Gooyaabi Templates