środa, 17 września 2014

Zwykłe niezwykłe klocki

Kreatywnie w domu
Z pozoru zwykłe a w rzeczywistości niezwykłe klocki... klocki Funny od Wadera.


Firmy Wader chyba nie trzeba prezentować... chyba każdy, kto posiada choć jedno dziecko ich zna?
My znamy dobrze a obecnie mieliśmy okazję poznać ich jeszcze lepiej. 


Klocki Funny to zestaw klocków składający się z 36 elementów. Początkowo 36 elementów wydają się być małą ilością klocków. Jednak ich struktura i zróżnicowanie zapewnia zabawę na długi czas. Niby mała liczba klocków a daje bardzo wiele możliwości zabawy o czym przekonacie się za chwilkę.
Wśród klocków znajdziemy części w kształcie głów zwierząt...  żyrafa, pies, kotek, koń, małpka, papuga, zając i słoń, które w połączeniu z innymi klockami idealnie układają się w postać wybranego zwierzątka. Mając np. drugi taki zestaw można ułożyć całkiem niezłe zoo ;-) Mając jeden zestaw również da się ułożyć 2-3 zwierzaki na raz.


 Kuba zabawę rozpoczął właśnie od tworzenia zwierzątek.
Tak wygląda małpka w jego wykonaniu...


Konik...


 I zabawa konikiem...


Piesek...


Kotek...


To tylko niektóre zwierzątka, które można z tych klocków ułożyć. Kubuś ułożył nawet żyrafo-konia ;-) czemu nie? Wyobraźnia dziecka działa!
Nie będę pokazywać pozostałych zwierzątek aby nie odbierać Wam radości z zabawy.

Nie bylibyśmy sobą, gdybyśmy klocków nie wykorzystali do nauki... do nauki cyferek i literek.
Na kartce napisałam Kubie wybrane cyferki i literki a jego zadaniem było ułożenie ich za pomocą klocków. Super zabawa... polecam!

Cyferki...

 

Literki...


Jak już pisałam... pomimo, że klocków w zestawie jest tylko 36 sztuk to zabawa nimi odbywać się może na wiele sposobów. I tak jednym z nich, dodam samodzielnie wymyślonym przez Kubę jest zabawa w turlanie i strzelanie do bramki. Największą radość z turlających się klocków miała jednak Ola, gdy "kółko" leciało w jej kierunku.


Zgodnie z instrukcją na opakowaniu klocki te przeznaczone są dla dzieci powyżej 3 roku życia. Klocki są bardzo dobrze wykonane, nie posiadają ostrych krawędzi. Nasza prawie 1,5 roczna Ola również się nimi zainteresowała. Co prawda nie układała ale sam fakt wspólnej zabawy z bratem jest bardzo ważny. Poszczególne klocki mają odpowiednią wielkość, nie grożącą połknięciem przez malucha... tak się mi wydawało na początku. Jednak Ola jak to Ola potrafiła udowodnić, że wcale tak nie jest! Mianowicie największe klocki... kółka mają zaczepione w sobie mniejsze kółeczka, które Ola z łatwością rozbraja. Tak więc w obecności Oli bawimy się wszystkimi klockami odkładając kółka w miejsce niedostępne dla Oli.


Zabawa tymi klockami stymuluje wyobraźnię dziecka oraz jest świetnym ćwiczeniem umiejętności manualnych.
Klocki te mają jeszcze jedną zaletę... kosztują ok. 30PLN. Jak na taką ilość możliwości zabawy uważam, że nie jest to jakaś wygórowana cena.

Wady? Nie znalazłam poza tą jedyną odkryta przez Olę ;-)


Klocki można kupić tutaj.

Po raz kolejny nie zawiedliśmy się na firmie WADER.

POLECAMY!
Powyższe opinie są moimi opiniami i nie każdy musi się z nimi zgadzać :P  

Kreatywnie w domu / Autorka

Kreatywnie zakręcona Mama 4 Bąków. Wspólnie z dzieciakami pokazujemy nasze pomysły na zabawę i naukę. Z nami jest zawsze twórczo, kreatywnie i przyjemnie.

3 komentarze:

 1. Właśnie czegoś takiego szukałam :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Myślę, że 30 zl za takie klocki to nie jest wysoka cena. Zastanawiam się czy Dusi by się podobały i za szybko nie znudziły...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie wiem jak Dusi szybko by się znudziły ale Kuba póki co bawi się nimi codziennie :)

   Usuń

Dziękuję za poświęcony nam czas! Miło będzie jeśli napiszesz co sądzisz o tym poście ;-)

Coprights @ 2016, Blogger Templates Designed By Templateism | Distributed By Gooyaabi Templates