wtorek, 3 lutego 2015

Harmonogram dnia z Kalimba toys

Kreatywnie w domu
Podobno szczęśliwi czasu nie liczą...  ale nie od dziś wiadomo, że dziecko czuje się najbezpieczniej, gdy jego plan dnia odbywa się według stałego harmonogramu, według stałych rytuałów.


Wspólnie z Kubą zrobiliśmy taki ramowy plan dnia Kubusia.
W jakich porach śpi, kiedy się budzi, kiedy bawi a kiedy uczy... wszystko to u nas dzieje się mniej więcej o stałych porach... jeśli chodzi o Kubusia. Ola jeszcze nie tak dawno też miała swoje stałe pory zabaw, jedzenia czy spania ale nie wiedząc czemu od dwóch tygodni wszystko się jej poprzestawiało... chyba wina wychodzących trójek.

Aby przygotować harmonogram dnia Kubusia zaopatrzyłam się w słodki zegar na ścianę... zegar od Kalimba toys.
Gdy go pierwszy raz zobaczyłam pomyślałam, że musi być nasz... uwielbiamy żabki a jego tło idealnie wpasowało się w kolorystykę naszej kuchni... nic dodać nic ująć.

Przygotowałam Kubie mini zegary i zdjęcia obrazujące Kubę wykonującego różne czynności podczas dnia. Przykleiłam zegary na ścianę a on dobierał godziny i czynności jakie w tym czasie wykonuje... i tak dla przykładu... Kubuś wstaje o 5:00 (tak tak... skoro świt!), o 6:05 już jest w przedszkolu, gdzie bryka i uczy się, o 15:00 wcina domowy obiadek, później czas na gry i zabawy, nieco nauki i wspólne czytanie książek, kąpiel i o 19:00 już śpi by o 5:00 wstać.


Taki harmonogram zagościł u nas na ścianie a Kuba dzięki niemu uczy się rozróżniania godzin.


Z zegarem od Kalimba toys Kubuś uczy się rozróżniać godziny...


Uczymy się ile minut w godzinie...


Zegar posłuży nam do nauki jeszcze długo... a poza tym spełnia on jeszcze jedną bardzo funkcję w naszym domu... odmierza Kubusiowi czas na przemyślenia gdy coś zbroi ;)


Kalimba toys to nie tylko zegary to przede wszystkim zabawne zabawki do zabawy, poduchy, przytulanki a także gry.

Serdecznie zapraszam do przeglądnięcia ich oferty. Może i Wam wpadnie w oko jakaś perełka ;)


                           


Bardzo dziękuję Kalimba toys za śliczny zegar, który będzie nam odliczał minuty każdego dnia :)

Kreatywnie w domu / Autorka

Kreatywnie zakręcona Mama 4 Bąków. Wspólnie z dzieciakami pokazujemy nasze pomysły na zabawę i naukę. Z nami jest zawsze twórczo, kreatywnie i przyjemnie.

7 komentarze:

 1. A ja się zastanawiałam kiedy Ty przy trójce dzieci masz czas na bloga - teraz już wiem, pobudka o 5 rano wiele wyjaśnia :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. dziś już jest ok bo jeszcze rok temu to Kubek wstawał jako pierwszy i budził tatę mówiąc, że on już jest gotowy do przedszkola :D

   Usuń
 2. Eve Milenna - Super zabawa. Przyznam, że ściągnę hihi

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za poświęcony nam czas! Miło będzie jeśli napiszesz co sądzisz o tym poście ;-)

Coprights @ 2016, Blogger Templates Designed By Templateism | Distributed By Gooyaabi Templates