poniedziałek, 16 lutego 2015

Memo inne niż wszystkie

Kreatywnie w domu
W memory gramy od dawna a Kubek je wręcz ubóstwia pod każdą postacią.
Ale gdy zobaczyłam ostatnio memory w kształcie biedronki pomyślałam, że muszą być nasze. I nawet bardziej pomyślałam o nich jako pomoc dydaktyczna dla Oli niż  rozwijanie pasji Kuby. Jak się okazało trafiłam w dziesiątkę.


Pięknie wykonana drewniana zabawka Biedronka - Coccimemo. Zabawa polega na szukaniu dwóch takich samych obrazków poprzez podnoszenie drewnianych krążków, które stanowią kropki naszej uroczej biedronki. Wszystkich kropek mamy 16 a więc znaleźć musimy 8 par. Po znalezieniu dwóch identycznych obrazków, gracz zabiera krążki, które je zakrywały. Biedronka wyposażona jest w szczelinę, do której wsuwa się plansze z obrazkami... 5 różnorodnych plansz urozmaicają zabawę co sprawia, że zabawka szybko dziecku się nie znudzi. Plansze mają 3 poziomy trudności dzięki czemu mamy możliwość dostosowania zabawy do umiejętności dzieci. Plansze wykonane są z tworzywa.

Taką biedronka można bawić się na wiele sposobów...

Dziecko bawi się samodzielnie dając rodzicom odrobinę wolnego czasu.
Dziecko odkrywa obrazki i stara się odnaleźć do nich pary zapamiętując przy okazji położenie innych rysunków. Zabawka ta świetnie rozwija u dzieciaków pamięć i koncentrację.
 

 Możemy bawić się wspólnie z dzieckiem na przemian odkrywając obrazki. 
Choćbym nie wiem jak się starała to i tak zawsze wygrywa Kuba... jak on to robi? Na koniec liczenie zdobytych kropek biedronki i wielka radość ze zwycięstwa. Taka zabawa uczy dzieci rywalizacji.


Dzieci bardziej zaawansowane mogą bawić się na czas.
Ustalamy czas potrzebny na połączenie wszystkich par a dziecko stara się jak może w nim zmieścić. Czasami wychodzi, czasami nie. A gdy dziecko dojdzie do perfekcji w wyznaczonym czasie, zawsze możemy mu ten czas odrobinę skracać stawiając przed nim kolejne wyzwania.


Inny sposób na zabawę... przed położeniem na polach czarnych kropek pozwalamy dziecku popatrzeć przez chwilę na układ obrazków... dziecko próbuje je zapamiętać, następnie przykrywamy je kropkami i bawimy się w odnajdywanie par. Raz nawet udało się Kubie odkryć wszystkie pary bezbłędnie!


Kuba zakochał się w biedronce bezgranicznie ;) Jeszcze zabawa na czas sprawia mu lekkie problemy, nie zawsze zmieści się w czasie ale myślę, że odrobina ćwiczeń i będzie ok.


Zabawka ta jest genialna bo bawić się nią mogą dzieci w różnym wieku... te starsze i te młodsze... te, które dopiero zaczynające swoją przygodę z memo.
Nasza Ola dopiero zaczyna i bardzo się jej to podoba.
Z góry wiadomo, że nie rzucimy jej od razu na głęboką wodę... pomalutku. Kuba odkrywa obrazki a Ola je zakrywa. Pokazuje jej palcem jakiś obrazek a ona szuka taki sam, gdy znajdzie zakrywa oba... i tak do końca aż zakryje całą tablicę.

Plansze z kolorami pomagają najmłodszym maluchom w nauce kolorów, z kształtami pomagają zapamiętać ich nazwy i je rozpoznawać, inne wspierają naukę słownictwa.

Z kolorami jeszcze nie radzimy sobie dobrze a nawet powiedziałabym, że w ogóle ale dajmy Oli czas ;) Natomiast szablon, na którym znajduje się świnka, kurka czy kapelusz a nawet traktor Ola odgaduje rewelacyjnie!


Oczywiście pamiętamy o każdorazowym nagradzaniu dziecka, gdy poprawnie znajdzie takie same obrazki... wszelkie okrzyki, brawko, przybijanie piątki czy żółwika bardzo wskazane. To jeszcze bardziej mobilizuje małego gracza.


Zabawa Biedronką Coccimemo nie tylko rozwija pamięć u naszych dzieci ale ćwiczy koncentrację oraz uczy spostrzegawczości.
Bawić się nią można na wiele sposobów co dodatkowo jest źródłem niekończącej się zabawy dla całej rodziny.
Jednym słowem mówiąc... fantastyczna gra edukacyjna w przepięknym wydaniu! Naszą biedronkę możecie kupić tutaj.

 Dziękujemy ślicznie Kraina Szkraba za możliwość jej przetestowania.


Serdecznie zapraszamy do nich na zakupy...

Krainę Szkraba prowadzi mama prawie 2,5 rocznej dziewczynki oraz półrocznego chłopca a więc asortyment dobierany jest u nich bardzo starannie.
Znajdziecie tam markowe produkty, które pomogą Wam w codziennej zabawie i opiece nad dziećmi.
Od produktów dla niemowlaków poprzez produkty niezbędne do karmienia czy ubrania aż po produkty wspierające rozwój naszych dzieci.
Z nimi udekorujecie pokój Waszych Bąbli.
Bardzo szeroki wybór i każdy z nas na pewno znajdzie u nich coś dla siebie.

Polecamy!


Powyższe opinie są moimi opiniami i nie każdy musi się z nimi zgadzać :P  

Kreatywnie w domu / Autorka

Kreatywnie zakręcona Mama 4 Bąków. Wspólnie z dzieciakami pokazujemy nasze pomysły na zabawę i naukę. Z nami jest zawsze twórczo, kreatywnie i przyjemnie.

5 komentarze:

 1. Biedronka jest piekna :)
  Nie dosc ze piekna to jeszcze uczy tych malych i tych nieco wiekszych u nas w domu tez by sie odnalazla :)

  OdpowiedzUsuń
 2. świetna ta biedronka, bardzo pomysłowa.

  OdpowiedzUsuń
 3. super zabaweczka

  OdpowiedzUsuń
 4. Gdzieś ją ostatnio już widziałam i wpadła mi w oko. Ciekawa alternatywa dla zwykłego memo :-)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za poświęcony nam czas! Miło będzie jeśli napiszesz co sądzisz o tym poście ;-)

Coprights @ 2016, Blogger Templates Designed By Templateism | Distributed By Gooyaabi Templates