sobota, 28 marca 2015

Niezbędnik w domowej aptece maluszka

Kreatywnie w domu
Co prawda zima już za nami ale mamy wiosnę... a wiosną wiadomo... raz jest słonko raz wietrzysko... o przeziębienie nie trudno.
A jak przeziębienie to zwykle pojawia się katarzysko. A nie ma nic gorszego jak zapchany nosek u małego Bąbla. Dużo marudzenia, nieprzespane noce. Zmęczone dziecko i zmęczona mama.

Nie tak dawno w ramach kampanii Rosnę zdrowo otrzymaliśmy spory zapas soli fizjologicznej Unimer Baby.


Produkt ten znam bardzo dobrze... Od pierwszych dni życia dzieciaków używałam jej do codziennej pielęgnacji oczu i nosków. Używamy ją również każdorazowo, gdy noski dzieciaków są zaatakowane przez złego wroga "katar". Inhalacje z soli fizjologicznej przynoszą ulgę przy przeziębieniu i katarze. Odpowiednie zastosowanie inhalacji pozwala wyjść z choróbska zanim katar zdąży zainfekować gardło. Sól fizjologiczna Unimer Baby znakomicie działa na górne drogi oddechowe, oczyszczając je a zarazem nawilżając błonę śluzową.


Jeśli chodzi o usuwanie nadmiaru wydzieliny z noska używamy aspiratora Katarek... tylko on się u nas sprawdza choć nie powiem na wyjazdach sprawdza się aspirator od Unimar Baby... nie zajmuje dużo miejsca w wypchanej po brzegi walizce ;)


Co do witamin, które dzieciaki zażywają... Emilka zażywa tylko witaminę D. Jest na "cycu" i żadne inne witaminki jej są nie potrzebne.


Codzienne podawanie dziecku witaminy D wspomaga prawidłowy wzrost i rozwój jej kości. Najwygodniejsze jak dla mnie są witaminy w postaci kapsułek otwieranych "twist-off". Zapewniają one bezpieczeństwo i precyzję podania. Nie muszę odliczać ilości kropli, wpychać dziecku łyżeczki do buzi. Wystarczy otworzyć kapsułkę i wycisnąć zawartość witaminki wprost do buzi maluszka.


 A Wy jak walczycie z katarkowym intruzem?
Powyższe opinie są moimi opiniami i nie każdy musi się z nimi zgadzać :P  

Kreatywnie w domu / Autorka

Kreatywnie zakręcona Mama 4 Bąków. Wspólnie z dzieciakami pokazujemy nasze pomysły na zabawę i naukę. Z nami jest zawsze twórczo, kreatywnie i przyjemnie.

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Dziękuję za poświęcony nam czas! Miło będzie jeśli napiszesz co sądzisz o tym poście ;-)

Coprights @ 2016, Blogger Templates Designed By Templateism | Distributed By Gooyaabi Templates