piątek, 22 maja 2015

Mały konstruktor

Kreatywnie w domu
Każdy mały i większy chłopiec podgląda tatę w różnych "męskich" zajęciach i najchętniej wyręczałby go na każdym kroku np. w dokręcaniu śrubek czy też wbijaniu gwoździ. 
Dziś będzie o tym jak marzenia Kuby po części się spełniły... dostał śrubokręt i mógł się wyżyć ;)
A wszystko za sprawą genialnego zestawu konstrukcyjnego Plan Toys.


Zestaw ten składa się z 60 drewnianych elementów... śrubki, listewki, kółka, nakrętki do tego śrubokręt oraz klucz.
Wszystko spakowane w tekturowe pudełko.Mając taki zestaw można skręcać, rozkręcać, łączyć ze sobą poszczególne elementy aż powstanie nam wymarzona konstrukcja.


Konstrukcji można stworzyć nieskończenie wiele! Jedyne co ogranicza dziecko to jego wyobraźni, która tak na prawdę jest nieograniczona.


Wspólnymi siłami udało nam się stworzyć wózek widłowy...


Co fajnego jest w tym zestawie? Dziecko przykręca śrubki za pomocą śrubokręta bądź jak woli paluszkami ćwicząc w ten sposób małą motorykę.


A oto nasza straż pożarna...


A mając taki pojazd wyśmienita zabawa gwarantowana!


Wszystkie elementy są wykonane solidnie, z najmniejszą dokładnością. W rzeczywisty sposób odwzorowują prawdziwe śrubki i nakrętki.


Kto by nie chciał się takim ścigaczem przejechać?


Można tworzyć nie tylko pojazdy... wszelkiego rodzaju roboty mile widziane ;)


Polecamy taki zestaw dla każdego małego i dużego dziecka (czyt. tatusia bo oni również lubią się takimi zabawkami nadal bawić ;))

A jako, że zabawka wykonana z drewna posłuży nam przez dłuuuugi czas.


Zbliża się Dzień Dziecka, myślę, że nie jeden mały chłopiec byłby zadowolony z takiego prezentu :)Post powstał w ramach akcji Bawię się z Edukatorkiem. Akcja ma na celu zaprezentowanie rodzicom pomysłów na zabawy przy wykorzystaniu asortymentu sklepu. Do udziału zaproszone zostały mamy blogerki, które przygotują wpisy w 4 kategoriach: bawię się – na wesoło, naukowo, aktywnie i kreatywnie. Zapraszamy do śledzenia całej akcji na profilu sklepu na FACEBOOKU - na jej zakończenie przewidziany jest SUPER KONKURS – szczegóły już wkrótce!  
A my zapraszamy na kolejną odsłonę przygotowaną przez nas... a w niej zabawa przerodzi się w naukę, w naukę... no właśnie czego? Dowiecie się niebawem... bądźcie z nami ;)
 

Kreatywnie w domu / Autorka

Kreatywnie zakręcona Mama 4 Bąków. Wspólnie z dzieciakami pokazujemy nasze pomysły na zabawę i naukę. Z nami jest zawsze twórczo, kreatywnie i przyjemnie.

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Dziękuję za poświęcony nam czas! Miło będzie jeśli napiszesz co sądzisz o tym poście ;-)

Coprights @ 2016, Blogger Templates Designed By Templateism | Distributed By Gooyaabi Templates