poniedziałek, 8 czerwca 2015

Puzzle dla 2latki

Kreatywnie w domu
Kuba lubi układać puzzle a Ola widząc go układającego też chce. Zazwyczaj kończy się to płaczem jednego jak i drugiego dziecka. Bo młodsze też chce i burzy starszemu a starsze jest niezadowolone z tego, iż włożył trud w ułożenie puzzli a ktoś mu je rozwalił.
Powiedziałam dość! 
Od niedawna Olusia ma swoje pierwsze puzzle.


Szukając odpowiednich dla Oli puzzli wiedziałam, że koniecznie muszą być drewniane bo tekturowe puzzle długo by w jej rączkach nie przeżyły. Drewniane bo posłużą nam na dłużej, w końcu to na nich Ola będzie uczyć się układać.
Wiedziałam, że muszą to być puzzle ze zwierzątkami bo Olusia kocha zwierzątka.
Wiedziałam, że nie mogą mieć zbyt wiele elementów do układania ale też chciałam aby były to puzzle, w których do ułożenia będzie kilka różnych zwierzątek.
Szukałam też puzzli, których wielkość będzie nie za mała nie za duża... taka w sam raz do rączek 2 latki.

Tak więc wiedziałam czego szukam ale nawet mając takie konkrety znalezienie tych odpowiednich puzzli wcale nie było takie proste.

Przewertowałam internet wzdłuż i wszerz i znalazłam.
Oto one...


Są drewniane, są zwierzątka a więc Olusia happy!

Do ułożenia mamy 8 zwierzątek. Każde zwierzątko składa się z 3 puzzli.


Wielkość puzzli jest idealna... 6,5cm x 6,5cm.

Olusia zachwycona, w końcu ma swoje puzzle i może układać.


 Puzzle zapakowane są w solidne pudełko.
Póki co bawimy się z Ola w taki sposób, że kładę jej puzzle w kolejności jakiej ma układać.A ona przekręca, kombinuje, dopasowuje.Co zauważyłam? Oli wygodniej jest układać puzzle w poziomie niż w pionie.Mając ułożone wszystkie puzzle można bawić się w zabawę... które zwierzątko robi muuu, a które iha itd. Można prosić dziecko aby samo powiedziało jak robi zwierzątko pokazane przez nas.


Puzzle są tak skonstruowane, że można bawić się nimi w zabawę "coś tu nie pasuje". Układam Oli zwierzątka z jednym elementem nie pasującym... a to zamienię zwierzątka głowami, innym razem nóżkami czy brzuszkami. Olusia ma za zadanie pokazać co nie pasuje i wspólnie próbujemy naprawiać błędy.


Puzzle mają bardzo fajnie dobraną kolorystykę co przykuwa uwagę dzieci.

Dzięki puzzlom Oli w domu podczas układania nie ma krzyków, każdy zajmuje się swoimi puzzlami.Nasze puzzle udało mi się wypatrzeć tutaj.Nashka sklep dziecięcy z wyobraźnią... sklep, w którym znajdziecie mnóstwo produktów standardowych (takich jak butelka czy kocyk), ale także znajdziecie kreatywne i przede wszystkim bezpieczne zabawki, oryginalne akcesoria dla dzieci, sprawdzone produkty dla mam i wiele innych produktów atrakcyjnych cenowo.

Zapraszamy i polecamy :)

Powyższe opinie są moimi opiniami i nie każdy musi się z nimi zgadzać :P  

Kreatywnie w domu / Autorka

Kreatywnie zakręcona Mama 4 Bąków. Wspólnie z dzieciakami pokazujemy nasze pomysły na zabawę i naukę. Z nami jest zawsze twórczo, kreatywnie i przyjemnie.

1 komentarze:

Dziękuję za poświęcony nam czas! Miło będzie jeśli napiszesz co sądzisz o tym poście ;-)

Coprights @ 2016, Blogger Templates Designed By Templateism | Distributed By Gooyaabi Templates