poniedziałek, 13 lipca 2015

SKACZEMY, BIEGAMY, ĆWICZYMY

Kreatywnie w domu
Żyjemy w czasach, w których wygodnictwo przeważyło logiczne myślenie. Wymyślne formy ruchu mnożą się i oferują coraz więcej, coraz mocniej i coraz lepiej. Tymczasem dorośli np. na fitness czy siłownię jadą autem, dzieci do szkoły leżącej niedaleko domu zawożone są autem. A od czego mamy nogi? Spacerek dla zdrowia wskazany.

Rodzice zamiast poczytać dziecku bajki co robią? Włączają mu bajki... nie na 10-15min a na długie godziny, całe popołudnia. 
Zamiast posłać dziecko na podwórko co robią? Włączają mu komputer!
Zwolnienia zdrowych dzieci z lekcji wf-u. Dla mnie wf to była najlepsza i najfajniejsza lekcja ze wszystkich lekcji w szkole. Na wagary się chodziło ale na wf-ie zawsze byłam :P Nie pojmuję jak rodzice mogą załatwiać zdrowym dzieciom zwolnienie z wf-u.

Czym są dwa razy w tygodniu zajęcia ruchowe, jak przez prawie 90% czasu dziecko tkwi w fotelu w mało wygodnej dla kręgosłupa pozycji.
Aktywność ruchowa ma ogromny wpływ nie tylko na zdrowie fizyczne ale jest również odpowiedzialna za wszystkie czynności intelektualne.
Brak aktywności fizycznej może mieć fatalne skutki, które z każdym rokiem owocują wzrostem ilości dzieci z wadami postawy, problemami z mową,  pisaniem i czytaniem. Rośnie liczba dzieci z nadwagą.

Jeszcze nie tak dawno nieodłączną częścią bycia dzieckiem był ruch. Nikt nie musiał mówić, że ruch to zdrowie. Nikt nie musiał zmuszać do wysiłku fizycznego.
A jak jest dziś? 
Dziś nieważne czy miasto czy wioska... ciężko uświadczyć dziecko na świeżym powietrzu. Fakt są na placach zabaw ale są pod taką opieką mamy, babci czy opiekunki, że wręcz nie może chodzić po piasku bo się potknie, ma zakaz korzystania z drabinek i schodków bo spadnie.

Ja swoim dzieciom nie zabraniam skakać, biegać, wspinać się. Cieszy mnie gdy są w ruchu, z resztą oni nie potrafią usiedzieć na pupie więcej niż 2 minuty.
Ruch to źródło naszego dobrego samopoczucia i pozytywnej energii.

Wspólnie gramy w gry mojego dzieciństwa... skaczemy w gumę, na skakance, skaczemy w klasy, bawimy się w berka czy chowanego. 


 


Nie wyobrażam sobie żebym miała posadzić dzieci przed tv czy komputerem.
Moje dzieci nawet tego nie wołają. Wolą iść pobiegać, poskakać, poszaleć na podwórko.

Teraz dodatkowo robią to ze śpiewem na ustach dzięki Wigibasom z naszej klasy.

Czym są Wygibasy z naszej klasy? 

Wygibasy z naszej klasy mają na celu pokazanie dzieciom, a także ich rodzicom, jak łatwo jest zadbać o swoje zdrowie i kondycję fizyczną nawet bez wychodzenia z domu czy też dodatkowych kosztów. Za pomocą teledysków, opisów oraz obrazków pokazane są najprostsze ćwiczenia, które bez problemu, bez żadnych obciążeń czy też specyficznych umiejętności możemy wykonywać we własnym zakresie: w domu, na podwórku czy na placu zabaw. Wigibasy przedstawiają również korzyści płynące z codziennej aktywności, które mają ogromny wpływ nie tylko na naszą sprawność fizyczną, ale również na nasze codzienne samopoczucie.

W ramach projektu ma się ukazać 6 płyt cd+dvd (łącznie około 40 piosenek i teledysków). Zrealizowany został już pierwszy etap projektu... pierwsza płyta już jest do nabycia a w niej 6 przesympatycznych utworów.

1. Skaczemy, biegniemy
2. Taniec Zyg zak
3. Duży i mały skok
4. Najpierw skłon
5. Równowaga 
6. Hop do góry

  
Przyjemna dla ucha, rytmiczna melodia, prosty tekst i wesołe teledyski sprawią, że dzieciaki będą chętniej gimnastykować się.
 

Czwórka przesympatycznych bohaterów wygibasowych przygód pokazują jak łatwo można połączyć gimnastykę ze świetną zabawą! Wspólnie z nimi dzieciaki wykonują ćwiczenia na rozciąganie ciała, skaczą w miejscu, na boki, w przód i tył, biegają a nawet tańczą! 

 
(zdjęcie pobrane ze strony Wigibasów) 


Dziecko, naśladując ruchy animowanych rówieśników, w sposób nieświadomy zaczyna ćwiczyć. Wszystkie ćwiczenia, które znajdują się na płycie, zostały opracowane w oparciu o opinie lekarzy i fizjoterapeutów, są one proste i bezpieczne, może je wykonywać każde dziecko bez większego wysiłku czy umiejętności, nie potrzebując do tego specjalistycznych sprzętów. 


(zdjęcie pobrane ze strony Wigibasów)

Polecamy płytę wszystkim rodzicom, którzy w sposób świadomy chcą kształtować nawyki dbania o kondycję u swoich dzieci. 

My włączamy płytę i o poranku przez 2,5 minuty ćwiczymy rozciąganie przy piosence potem skłony, skoki, tańce i wygibańce ;)

Jak wrócą z wakacyjnych wojaży zaczniemy naukę tańca Zyg Zag... zygigigi zonk zonk :D Już widzę te ruchy... kupa śmiechu i zabawy dla małych i dużych Wygibasów. Taniec ten wpadł mi w oko od razu po oglądnięciu teledysków.
 Taniec ten polega na ogólnym ćwiczeniu ciała od stóp do główy. Przekładanie rąk w rytmie muzyki, poruszanie biodrami oraz nogami raz w jedną raz w drugą stronę... musimy opanować ten taniec do perfekcji ;)

Dzięki temu, że piosenki nagrane są na cd dzieciaki mogą ich słuchać nawet podczas podróży autem. Dvd umożliwia im podglądanie i naśladowanie wygibasowych bohaterów.

Już nie możemy doczekać się kolejnych płyt!

 Na stronie Wygibasów możecie oglądnąć dwa teledyski a także posłuchać ścieżki dźwiękowej do pozostałych czterech utworów. Możecie na własne oczy i uszy przekonać się jakie są fajne. Wasze dzieciaki z pewnością pokochają je tak jak Ola i Kuba ;)


(zdjęcie pobrane ze strony Wigibasów)

A dla tych co chcieliby otrzymać taką płytkę w prezencie mam niespodziankę. Wystarczy, że pod postem na Fb w komentarzu dodasz zdjęcie swojego dziecka/dzieci nawiązujące do tematu... SKACZEMY, BIEGAMY, ĆWICZYMY czyli pokaż nam jak ćwiczy Twoje dziecko. Możesz stać się szczęśliwym posiadaczem płytki z wygibasowymi przygodami. Do rozdania mamy również 3 skakanki :)
To co? Zachęćcie swoje dzieci do ruchu, pstrykajcie fotki i zdobywajcie nagrody.
Na zgłoszenia czekamy od 13.07-24.07.2015.
Wyniki konkursu podamy 27.07.2015. 

Nie zapomnijcie polubić Wygibasów ;)

Kreatywnie w domu / Autorka

Kreatywnie zakręcona Mama 4 Bąków. Wspólnie z dzieciakami pokazujemy nasze pomysły na zabawę i naukę. Z nami jest zawsze twórczo, kreatywnie i przyjemnie.

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Dziękuję za poświęcony nam czas! Miło będzie jeśli napiszesz co sądzisz o tym poście ;-)

Coprights @ 2016, Blogger Templates Designed By Templateism | Distributed By Gooyaabi Templates