piątek, 7 sierpnia 2015

Karty obrazkowe Kapitana Nauki - gwarancja dorbej zabawy!

Ewelina Gancarz
Wyjątkowe zestawy dla najmłodszych wspierające rozwój dzieci przez zabawę... Wydawnictwo Edgard i ich jedno z najmłodszych dzieci... Karty obrazkowe Poznaję Świat.

W skład serii wchodzą cztery tytuły pomagające dzieciom rozpoznawać i opisywać podstawowe uczucia, kształtujące umiejętność rozpoznawania dźwięków i wspierające rozwój mowy, zaspokajające naturalną ciekawość świata poprzez naukę rozróżniania i nazywania kolorów czy wreszcie osób wykonujących różne zawody

karty obrazkowe

W skład każdego zestawu wchodzi 17 trwałych, starannie wykonanych kart obrazkowych, na których zamieszczono kolorowe, realistyczne fotografie, dostosowane do percepcji najmłodszych dzieci. Karty są dwustronne... na jednej stronie widnieje obrazek a na drugiej napis. Oprócz kart każdy zestaw wzbogacony jest o poradnik dla opiekunów przygotowany przez doświadczonych psychologów dziecięcych z pomysłami na gry i zabawy z wykorzystaniem kart.
 Karty przeznaczone są dla dzieciaczków powyżej 1 (kolory i Dźwięki) bądź 2 roku życia (Zawody i Emocje).

 Zabawa kartami to super zabawa nie tylko dla tych najmłodszych dzieciaków. Mój prawie 5latek bawił się z Olą wyśmienicie.

Olusia najbardziej polubiła karty z dźwiękami :)
Mi się one również bardzo podobają bo można z nimi poćwiczyć mowę. Zabawa z tymi kartami to super ćwiczenia logopedyczne.


Możemy dziecku pokazać obrazek i zapytać jaki dźwięk wydaje dane zwierzątko, pojazd czy przedmiot na nim namalowany.


Możemy poprosić dziecko aby pokazało jak się dane zwierzątko zachowuje np. bocian robi kle kle... rączki dziecka to dziób bociana i bawimy się kle kle. Pszczółki robią bzzz a więc dziecko biega po trawce i mówi bzzz bzzz.


Możemy bawić się pytając dziecko kto lub co wydaje taki a taki dźwięk. I tu okazać się może, że np. jedn wyraz dźwiękonaśladowczy ma wiele właścicieli i tak... gul gul - pierwsze co powiedziała Ola to robi indyk, a na obrazku jest dziecko pijące mleko.
Dzieciaki mogą bawić się w wyścigi... kto dłużej będzie wypowiadał dany dźwięk wygrywa.
Zabaw z kartami na prawdę jest wiele.

Kubie z kolei bardzo spasowały karty z emocjami.
O ile część z nich zna o tyle niektóre były mu całkiem obce. 
Dzięki kartom z emocjami dzieciaki uczą się rozróżniać i nazywać emocje.


Pokazywałam Kubie kartę z obrazkiem i czytałam jaką emocję pokazuje obrazek. Zadaniem Kuby było pokazać jak on okazałby daną emocję.
Śmiechu przy tym co nie miara :) Czasami dłużej musiał się zastanowić zanim pokazał konkretną emocję a czasami od razu.

Super zabawa, gdy należy pokazać emocję nie widząc obrazka a jedynie słysząc wyraz dźwiękonaśladowczy. Wychodzą z tego różne hocki-klocki i nie kiedy bardzo trudno ograniczyć się tylko do jednej czynności związanej z daną emocją.

Można zagrać w emocjonalne kalambury, które polegają na tym iż jedna osoba stara się pokazać którąś z emocji a druga stara się ją odgadnąć. Zabawa może polegać na pokazywaniu min bądź na opisie słownym.

Dzięki zabawom z tymi kartami dzieciaki uczą się adekwatnie reagować na osoby w ich otoczeniu, które przeżywają podobne emocje.

Karty Zawody z kolei pozwalają dzieciom zapoznać się z wykonywanymi przez ludzi zawodami.
Umieszczone na odwrocie kart atrybuty pomogą rozwijać nie tylko wiedzę ale i umiejętność kojarzenia i logicznego myślenia.


Dzieci nauczą się również, kogo należy poprosić o pomoc w konkretnych sytuacjach, oraz zwracać uwagę na charakterystyczne elementy stroju, cechy osobowości i umiejętności potrzebne, by wykonywać daną pracę.

Co mnie zaskoczyło w tych kartach?
Dlaczego PIŁKARKA a nie piłkarz? Albo MECHANIK SAMOCHODOWY dlaczego jest KOBIETA? SPRZĄTACZ zamiast SPRZĄTACZKI?

Karty Kolory... z nimi z kolei najmłodsze dzieciaki nauczą się rozróżniać i nazywać najważniejsze kolory, rozwiną spostrzegawczość. Z nimi dzieciaki zaczną dostrzegać różne odcienie i zwracać uwagę na otaczające je barwy. 


Dzięki zabawom z kartami starsze dzieciaki dowiedzą się również, czym są kolory ciepłe i zimne, a także jakie są efekty mieszania barw. 

Wszystkie zestawy znajdziecie tutaj.

A dla moich czytelników mam niespodziankę... Jeden/Jedna z Was może stać się szczęśliwym posiadaczem Kart Kolory i Emocje.
Wystarczy polubić i udostępnić post na FB, w komentarzu wpisując Kapitan Nauka.
17.08.2015 spośród wszystkich chętnych wylosuję jednego zwycięzcę.

Zapraszam do zabawy!

Ewelina Gancarz / Autorka

Kreatywnie zakręcona Mama 3 Bąków. Wspólnie z dzieciakami pokazujemy nasze pomysły na zabaę i naukę. twórcze, kreatywne, łatwe w wykonaniu i przyjemne.

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Dziękuję za poświęcony nam czas! Miło będzie jeśli napiszesz co sądzisz o tym poście ;-)

Coprights @ 2016, Blogger Templates Designed By Templateism | Distributed By Gooyaabi Templates