środa, 12 sierpnia 2015

Trening umysłu z Kapitenem Nauką

Ewelina Gancarz
Uwielbiamy zagadki, rebusy, labirynty, zadania wymagające myślenia, zadania, przy których liczy się spostrzegawczość, zadania wymagające koncentracji uwagi.
Uwielbiam ja, uwielbia i Kuba.

Ostatnio dużo czasu spędzamy na różnych łamigłówkach :)

Kapitan Nauka stał się naszym przyjacielem!

trening umysłu

Zabawy logiczne Wydawnictwa Edgard to zagadki przeznaczone dla dzieci w wieku 6+ czyli wiekowo dla dzieciaków prawie takich jak Kubuś. Kubuś co prawda ma prawie 5 lat ale jak na swój wiek jest dobrze rozwinięty "umysłowo" ;)

W pakiecie Zabaw logicznych znajduje się...

- Poradnik dla opiekunów (32 str.) z konkretnymi wskazówkami Agnieszki Bieli, doświadczonego psychologa dziecięcego, jak rozwijać koncentrację, spostrzegawczość i pamięć u dzieci w wieku szkolnym, a także 28 różnorodnych ćwiczeń wspierających rozwój dziecka.

- 104 zagadki, rozwijające umiejętność myślenia logicznego i koncentracji, które pozwolą szybko sprawdzić rozwiązanie na odwrocie karty, a do tego kolorowe, atrakcyjne ilustracje pobudzające dziecięcą wyobraźnię!


- 15 zmywalnych kart do nauki rysowania z inspirującymi zadaniami, które ćwiczą grafomotorykę ręki (rysowanie po śladzie), kreatywność (przez twórcze uzupełnianie ilustracji) oraz w atrakcyjny sposób uzupełniają naukę pisania w szkole.


- suchościeralny flamaster

Na każdej karcie są 2 zagadki różnego typu - matematyka, logiczne myślenie, czytanie, pisanie, spostrzegawczość. Na odwrocie są zamieszczone odpowiedzi.


 Poziom zagadek jest bardzo różny, od łatwych poprzez średnie, aż trudne. Ich ilość jest jednak bardzo duża... 104 zagadek pomieściła książeczka, więc te z którymi sobie na razie nie radzi Kubuś omija lub próbujemy je rozwiązać razem. Kubie najbardziej podobają się zagadki matematyczne i zagadki na spostrzegawczość. Liczy, dodaje, a nawet próbuje odejmować. Najlepsza nauka jest właśnie poprzez zabawę.
Jeśli Kubuś nie chce rozwiązywać zagadek nie zmuszam, czekam aż sam sięgnie, aby wykorzystać jego chęci i spędzić wspólnie czas w bardzo pożyteczny sposób, gdzie uczy się i bawi.Jeśli chodzi o jakość wykonania jest super. Kartki lekko śliskie, jakby zalaminowane, przez co nie zniszczą się tak szybko. Ilustracje są przyjemne dla oka, ładne i estetyczne. Dostępne są również inne tego typu zagadki i dla młodszych dzieci również.

Cena zagadek to 34.90pln.

Przekonajcie się sami czy warto. Czy taka forma Wam i dzieciom odpowiada.

My polecamy!

 Kapitan Nauka to świetna seria dla różnych grup wiekowych.
 

Ewelina Gancarz / Autorka

Kreatywnie zakręcona Mama 3 Bąków. Wspólnie z dzieciakami pokazujemy nasze pomysły na zabaę i naukę. twórcze, kreatywne, łatwe w wykonaniu i przyjemne.

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Dziękuję za poświęcony nam czas! Miło będzie jeśli napiszesz co sądzisz o tym poście ;-)

Coprights @ 2016, Blogger Templates Designed By Templateism | Distributed By Gooyaabi Templates