wtorek, 10 listopada 2015

KLIKNIJ MNIE! Czy książka może być lepsza niż tablet?

Ewelina Gancarz
Książka, która na pierwszy rzut oka wygląda niepozornie... bez pięknych, malowniczych ilustracji z małą ilością tekstu. Za to już od pierwszych stron kartek skrada serca najmłodszych czytelników... KLIKNIJ MNIE!


Książka, której bohaterem jest Blipek czyli sympatyczna czerwona kropka na dwóch nóżkach ;) Blipek ma marzenie, chce wygrać grę i dostać niespodziankę przed upływem wyznaczonego czasu. O pomoc w zdobyciu nagrody prosi czytelnika czyli dziecko. Atrakcyjna grafika, konieczność podejmowania przez dziecko rożnych aktywności mających wpływ na ruchy głównego bohatera, humor i element zaskoczenia - wszystko to sprawia, że 2-latek a nawet 5-latek z przyjemnością sięga po taką książkę.


Na polecenie Blipka dziecko trzęsie, obraca i przechyla książkę. Naciska w odpowiednie miejsca i wypowiada konkretne słowa. Na końcu gry czeka na Blipka niespodzianka. Jesteście ciekawi co znajduję się po drugiej stronie drzwi, w które należy zapukać? Niech to pozostanie sekretem, który odkryjecie czytając wspólnie z dzieckiem książkę.


W czym tkwi fenomen książki? W tym, że śmiało można ją nazwać interaktywną choć nie ma żadnego przycisku, nie wydaje dźwięków i nie jest podłączona do internetu. Książeczka aktywizuje dziecko w naturalny sposób dzięki zachęcaniu do realizacji konkretnych poleceń, a do fantastycznej zabawy z książką wystarczy wyłącznie wyobraźnia. 

Ewelina Gancarz / Autorka

Kreatywnie zakręcona Mama 4 Bąków. Wspólnie z dzieciakami pokazujemy nasze pomysły na zabawę i naukę. Z nami jest zawsze twórczo, kreatywnie i przyjemnie.

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Dziękuję za poświęcony nam czas! Miło będzie jeśli napiszesz co sądzisz o tym poście ;-)

Coprights @ 2016, Blogger Templates Designed By Templateism | Distributed By Gooyaabi Templates