wtorek, 24 listopada 2015

Kto prowadzi? Dwujęzyczna książka dla maluchów

Ewelina Gancarz
Książka, którą nie jeden maluch będzie zachwycony.... książka, która zafascynuje wszystkie dzieciaki. A wiecie dlaczego? Bo są w niej pojazdy, zwierzaki, zagadki, dźwięki, a do tego ciekawe i zabawne ilustracje.


Kto prowadzi? Dwujęzyczna książka Leo Timmers prezentuje 7 różnych pojazdów... wóz strażacki, limuzyna, wyścigówka, traktor, różowy kabriolet, dżip, samolot. Zadaniem dziecka jest odgadnięcie, która z 4 przedstawionych postaci trzymających w ręku kluczyki prowadzi dany pojazd. Warto przyjrzeć się strojom potencjalnych "kierowców" bowiem stanowią one małą podpowiedź do rozwiązania zagadki. Na kolejnej stronie znajdziemy odpowiedź - prowadzący zajmie swoje miejsce w swoim pojeździe.




Pojawią się też efekty dźwiękowe, które czytający może naśladować podczas lektury, czyniąc ją tym samym jeszcze zabawniejszą. Książka ta to świetna pozycja do wspomagania rozwoju mowy. Dziecko naśladując pojazdy ćwiczy aparat artykulacyjny oraz wzbogaca swój słownik przez zabawę.




Tak, jak wspomniałam wyżej, książka jest dwujęzyczna... polsko-angielska, co może być dodatkowym urozmaiceniem czytania. Bo przecież na naukę angielskiego niegdy nie jest za wcześnie ;)




Bardzo fajny pomysł na książkową zabawę z maluszkami.

Ewelina Gancarz / Autorka

Kreatywnie zakręcona Mama 4 Bąków. Wspólnie z dzieciakami pokazujemy nasze pomysły na zabawę i naukę. Z nami jest zawsze twórczo, kreatywnie i przyjemnie.

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Dziękuję za poświęcony nam czas! Miło będzie jeśli napiszesz co sądzisz o tym poście ;-)

Coprights @ 2016, Blogger Templates Designed By Templateism | Distributed By Gooyaabi Templates