wtorek, 10 listopada 2015

Przywołujemy wspomnienia z Uwolnijkolory.pl

Kreatywnie w domu
Każdy z nas ma piękne wspomnienia, do których lubi wracać. Niektóre są związane są z ważnymi wydarzeniami, inne z szalonymi momentami, jeszcze inne z wzruszającymi chwilami. Pięknie jest móc, gdy tylko tego się chce – sięgać po te wszystkie wyjątkowe zdarzenia nie tylko do zakamarków pamięci… 

Lubię robić zdjęcia, oglądać je ale jeszcze bardziej lubię przeglądać je w formie książki... fotoksiążki.  Idea tworzenia książki polega na tym, że sami ją projektujemy – począwszy od wyboru tematu, poprzez decyzję co do formatu, rodzaju okładki, papieru, skończywszy na samodzielnym zaplanowaniu każdej strony. To my decydujemy jak będzie ona wyglądała w ostatecznym wydaniu.


Przede wszystkim trzeba wybrać zdjęcia, które chcemy by się w niej znalazły. Wybór spośród kilku setek zdjęć tych najlepszych, tych z którymi jest najwięcej wspomnień... to chyba najbardziej czasochłonne zajęcie spośród wszystkich etapów tworzenia książki. Starałam się wybrać takie, na których utrwalone zostały kolejne etapy rozwoju i życia dzieciaków, zdjęcia przedstawiające wielkie okazje i naszą codzienność. Tak powstał folder ze zdjęciami, który wg mnie był niezbędny, by przejść do następnego etapu.

Pierwszy krok tworzenia fotoksiążki to założenie konta na stronie Uwolnijkolory.pl


Następnie należy wybrać szablon naszej fotoksiążki... szablon, których mamy całą masę do wyboru... od kropek, przez kreski, romantyczne i zwariowane ;) Po wybraniu szablonu należy przejść przez kolejne kroki dokonując kilku istotnych wyborów:
– formatu spośród 4wielkości (najmniejszy ma wymiary 20x20 cm, później 30×30 cm i A4 w wersji pionowej i poziomej)
– okładki (w standardzie laminat okładki może być błyszczący bądź jeśli dopłacimy matowy, okładka może być twarda bądź za dopłatą posiadać gąbkę uszlachetniająca w okładce).
 
Mój wybór padł na fotoksiążkę A4 pionową, w twardej oprawie, wydrukowaną na błyszczącym papierze.

Gdy ten wybór mamy już za sobą przechodzimy do projektowania naszej fotoksiążki on-line. Aplikacja ta jest bardzo intuicyjna – potrzebowałam dosłownie kilku chwil by poznać jej wszystkie możliwości. Strona jest przejrzysta, a poszczególne opcje posiadają krótką i jasną instrukcję.

Opcji jest wiele, więc można do woli eksperymentować. Po wgraniu wszystkich zdjęć można je dowolnie umieszczać na stronach fotoksiążki


To ile fotografii znajdzie się na poszczególnej stronie, w jakim będą rozmiarze i układzie, czy będą posiadały ramki itp. zależy już tylko od naszej koncepcji. Możemy na zdjęcia nakładać filtry, wybierać kolory tła, wpisywać teksty.
Sami projektujemy też okładkę książki. 


Cokolwiek robi się w edytorze w każdej chwili można pracę przerywać, zapisać i wrócić do projektu kiedy się będzie chciało. Nic się nie zawiesza i nie znika.


Etap samego zamówienia jest już banalny... wystarczy wybrać opcję dostawy, formę płatności i zamówić fotoksiążkę (dane do wysyłki już są bo podajemy je przy zakładaniu konta). 
Czas realizacji na prawdę bardzo krótki...fotoksiążka była już u mnie na 3 dzień roboczy od momentu złożenia zamówienia. Przesyłka została bardzo dobrze zabezpieczona. Mailami natomiast otrzymuje się informacje o postępach realizacji. 
 
Po otwarciu paczki – wielkie pozytywne zaskoczenie och i ach! W 100% spełniła moje oczekiwania.Fotoksiążka jest bardzo dobrej jakości – starannie wydana i ładnie wydrukowana. Zdjęcia są ostre, kolory zrównoważone i czyste, a tła poszczególnych stron jednolicie zadrukowane. Jest piękną pamiątką. I z pewnością moją nieostatnią Fotoksiążką od Uwolnijkolory.pl – wkrótce powstaną następne – prezent świąteczny dla babci i dziadka.
Dlaczego wybieram fotoksiążki a nie zwyłe albumy ze zdjęciami?
- radość i satysfakcja tworzenia – od A do Z
- wiele zdjęć w jednym, niewielkim miejscu
- album, w którym zdjęcia nie bledną i nie odklejają się

Jestem bardzo zadowolona z jakości fotoksiążki i z pewnością nie będę wahała się w przyszłości nad jej zamówieniem gdy będę szukała ciekawego prezentu dla bliskich lub będę chciała uwiecznić moje fotografie. A teraz dodatkowo, odwiedzając stronę Uwolnijkolory.pl możemy skorzystać z promocji świątecznej na fotoksiążkę... Fotoksiążka A4 pion kosztuje tylko 25zł! :)

Polecamy!

Uwolnijkolory.pl dziękujemy bardzo za przemiłą obsługę i cudowną pamiątkę ze zdjęciami.

Kreatywnie w domu / Autorka

Kreatywnie zakręcona Mama 4 Bąków. Wspólnie z dzieciakami pokazujemy nasze pomysły na zabawę i naukę. Z nami jest zawsze twórczo, kreatywnie i przyjemnie.

2 komentarze:

Dziękuję za poświęcony nam czas! Miło będzie jeśli napiszesz co sądzisz o tym poście ;-)

Coprights @ 2016, Blogger Templates Designed By Templateism | Distributed By Gooyaabi Templates