sobota, 7 listopada 2015

Slippers Family - kapeć kapciowi nie równy

Kreatywnie w domu
Przy wyborze butów szczególna uwagę zwracamy na kilka "drobiazgów":

– z jakich surowców jest wykonane , zawsze wybieramy buty skórzane (dzięki temu stopa się nie poci) lub takie które maja skórzana wkładkę
- podeszwę, która powinna być elastyczna i miękka ( podeszwa buta bez użycia siły , powinna zgiąć się co najmniej do 1/3 długości buta przy zginaniu tylko jedna ręka)
- zapiętek powinien być wysoki i twardy dzięki czemu stabilizuje stopę podczas chodzenia i chroni przed urazami.
- odpowiedni obcas - dzięki któremu stopa jest odciążona i nie opada do środka
- odpowiednia długość. Buty dziecka nie mogą być na styk, odpowiedni luz to 0,5 cm -1cm w zależności od stopy dziecka (pamiętajmy o tym , że każda stopa jest inna).

Takie są właśnie Slippers Family profilaktyczne obuwie, które może zapobiec powstawaniu płaskostopia i uchronić małe stopki przed opornymi i brzydkimi butami ortopedycznymi.Dodatkowo buty Slippers Family posiadają:
-suwak z tylu, który umożliwia naturalne zakładanie kapcia poprzez wsuwanie stopy. Zamek nie obciera delikatnej piętki dziecka ponieważ kapeć z tyłu posiada skórzaną zakładkę. Sam zamek jest metalowy, zawleczka nie urwie się po kilku dniach ani nie wyłamią się ząbki.


-skórzana wkładka wchłania pot, a wierzchnia warstwa bawełniana pozwala na odpowiednie wietrzenie stopy
-półokrągłe wycięcie, które pozwala stopie oddychać

- miękka guma w podbiciu, która umożliwia dopasowanie kapcia, poprzez regulacje podbicia (idealne dla każdej stopy nawet tej z tzw.wysokim podbiciem)


- zabudowany-okrągły-wysoki nosek, który zabezpiecza przed urazami, a także gwarantuje swobodę palcom, które pozwalają na ich właściwy rozstaw


Buciki są naprawdę porządnie wykonane. Pachną skórą a nie tanią chińszczyzną. Kapcie są niezwykle lekkie i nie spadają podczas zabaw.


Wybór kapci jest ogromny... dzieciaki mogą mieć buciki z motywem tygrysa, geparta, żyrafy, zebry a nawet koali. Można wybrać buciki z podeszwą zieloną bądź różową.


Dlaczego postawiłam na Slippers Family?
Bo bardzo je lubię za ich wygląd, tak różny od wszystkich standardowych kapci. No i bardzo przemawia do mnie fakt, że kapcie są robione ręcznie w Polsce! Wykonanie super. Stopa w kapciu jest stabilna. Dzięki suwakowi z tyłu kapcia nawet małe dziecko poradzi sobie bez problemu z założeniem go na stopę, co jest nie do przecenienia na początku nauki samodzielności. Podeszwa z kauczuku zapobiega ślizganiu się - co jest niezwykle istotne podczas wyścigów.

Buciki te mają jednak wady... drobne ale jednak...  zdarza się, że suwak z tyłu zjeżdża o jakieś 0,5 cm. W niczym to nie przeszkadza (but nadal dobrze się trzymał), ale piszę o tym, żeby potencjalni nabywcy mieli tego świadomość. Poza tym buty te są dość głośne podczas szaleństw dzieciaków - na szczęście my nie mamy pod sobą sąsiadów i żadne zatargi z nimi nam nie grożą.


Dziękujemy Slippers Family za otrzymane pary bucików... dziewczyny są szczęśliwe.


Kreatywnie w domu / Autorka

Kreatywnie zakręcona Mama 4 Bąków. Wspólnie z dzieciakami pokazujemy nasze pomysły na zabawę i naukę. Z nami jest zawsze twórczo, kreatywnie i przyjemnie.

1 komentarze:

  1. Są rewelacyjne, faktycznie kapeć kapciowi nie równy i ten boski suwaczek z tylu :)

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za poświęcony nam czas! Miło będzie jeśli napiszesz co sądzisz o tym poście ;-)

Coprights @ 2016, Blogger Templates Designed By Templateism | Distributed By Gooyaabi Templates