środa, 4 listopada 2015

TURLUTUTOWE szaleństwo książkowe

Ewelina Gancarz
TURLUTUTU jeden z wielu ulubieńców moich dzieciaków. TURLUTUTU to imię, na którym dziadek czytając książkę wnukom łamie sobie język ;) TURLUTUTU powrócił w dwóch nowych odsłonach... TURLUTUTU, Gdzie jesteś? przypomina pierwszą książkę z tej serii. W książce tej stroimy różne miny, dmuchamy, krzyczymy a nawet czarujemy. Śpiewamy pioseneki... franekkimonos, lejdidipankk, dżemstop! W książce tej śledzimy losy dość nieprzewidywalnych bohaterów... Turlututu, Gryzmołstwór, Tarlatata... nie jeden dorosły ma problem z wypowiedzeniem tych imion a dzieci bez problemu sobie z nimi radzą. Druga książka TURLUTUTU na wakacjach jest jeszcze bardziej ciekawa. I o ile ta pierwsza jest przeznaczona również dla 2latków o tym ta druga jest ewidentnie dla starszaków.

Książka liczy dużo więcej stron (ponad 100), okładka nie jest twarda, tylko kartonowa ze skrzydełkami. To coś w rodzaju ćwiczeniówki - zabawy, gry, kolorowanki a nawet coś co uwielbiają wszystkie dzieci... naklejki. Wszystko bardzo "tulletowe" - kolorowe, zwariowane, kreatywne i nieprzewidywalne. 
Spora część książki to wciąż przygody Turlututu i różne zabawy magiczne. Masa niespodzianek i przyjemności... interaktywna zabawa z klaskaniem, dmuchaniem, naciskaniem, malowaniem, potrząsaniem książką. Słowem - nie ma tu miejsca na nudę. Bardzo podoba mi się to wydanie, bo dzieciaki, mogą podejmować różne ciekawe aktywności w towarzystwie swojego ulubionego bohatera i podobnie jak autor - mogą dać wyraz swojej wyobraźni.Podróż po świecie wyobraźni, to jest to co mali odkrywcy bardzo lubią.  I tym razem Herve Tullet nie zawodzi. 

Ewelina Gancarz / Autorka

Kreatywnie zakręcona Mama 4 Bąków. Wspólnie z dzieciakami pokazujemy nasze pomysły na zabawę i naukę. Z nami jest zawsze twórczo, kreatywnie i przyjemnie.

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Dziękuję za poświęcony nam czas! Miło będzie jeśli napiszesz co sądzisz o tym poście ;-)

Coprights @ 2016, Blogger Templates Designed By Templateism | Distributed By Gooyaabi Templates