czwartek, 28 stycznia 2016

Figa i jej kocie zwyczaje

Kreatywnie w domu

książka dla dzieci

Figa na wakacjach jest opowieścią o niesfornej kotce, która nie lubi być zostawiana pod okiem opiekunki podczas rodzinnych, wakacyjnych wyjazdów.  W jasny i przystępny sposób daje do zrozumienia, że jej się to nie podoba... przestaje korzystać z kuwety, zostawiając niespodzianki w różnych częściach mieszkania i robi różne psikusy opiekunce. Gdy nadchodzi pora kolejnych wakacji i okazuje się, że opiekunka złamała nogę, Figa jest w siódmym niebie bo to oznacza, że nie będzie wakacji i nie będzie siedziała sama w domu. Jednak tego co wymyślili domownicy nigdy się nie spodziewała... Kotka Figa jedzie na wakacje!


Długo nie trzeba było czekać aby Figa zaczęła broić. Ledwo dojechali na miejsce a Figa już zdążyła uciec swoim właścicielom. O tym gdzie była, co robiła i co widziała nie będę Wam zdradzać ale co Wam zdradzę to Wam zdradzę... przygody tytułowej bohaterki stają się argumentem potwierdzającym spostrzeżenie, że koty zawsze chodzą własnymi drogami i bardzo trudno jest je zmienić. Dzięki tej opowieści mali czytelnicy dowiadują się również, jak wygląda wieś latem i czym się różni od miasta. Doskonałym dopełnieniem tej historii są cudne, wyraziste, duże  także doskonale obrazujące treść książki ilustracje, które wykonał Zbigniew Dobosz.
Dodatkową zaletą tej książki jest fakt, iż jest napisana dużą czcionką a dla dzieci uczących się czytać wielkość czcionki, układ tekstu, bogactwo ilustracji mają ogromne znaczenie. 
 W książce tej fajne jest również to, iż na końcu znajduje się kilka zagadek dotyczących kotów. 
Wydawnictwo: Skrzat
Rok wydania: 2015
Autor: Barbara Wicer
Ilustracje: Zbigniew Dobosz
Oprawa: miękka
Liczba stron: 64
Grupa wiekowa: 5-8

Dziękujemy Wydawnictwu Skrzat za otrzymany egzemplarz.

Kreatywnie w domu / Autorka

Kreatywnie zakręcona Mama 4 Bąków. Wspólnie z dzieciakami pokazujemy nasze pomysły na zabawę i naukę. Z nami jest zawsze twórczo, kreatywnie i przyjemnie.

3 komentarze:

  1. Zapowiada się super, chyba mus

    OdpowiedzUsuń
  2. Lato, wieś, kot... To zdecydowanie klimaty Dusi :D

    OdpowiedzUsuń
  3. Fajna czcionka, no i te kocie ilustracje bardzo ładne wydanie :)

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za poświęcony nam czas! Miło będzie jeśli napiszesz co sądzisz o tym poście ;-)

Coprights @ 2016, Blogger Templates Designed By Templateism | Distributed By Gooyaabi Templates