sobota, 30 stycznia 2016

Poznaję świat i kropka

Kreatywnie w domu
Zarówno Kuba jak i Ola są bardzo dociekliwi... zadają tysiące pytań jak to dzieci. Niejednokrotnie nie potrafię na zadane przez nich pytania odpowiedzieć. Nie grajcie w domu w piłkę? A dlaczego? Bo zbijecie szybę! I dopiero się zaczyna...a co to jest szyba? Dlaczego jest ze szkła? Dlaczego jest przeźroczysta, dlaczego jak się zbije nie można skleić jej klejem? Lawina pytań! Wasze dzieci też tak mają? Jeśli tak to gorąco polecam nowość Wydawnictwa Skrzat Poznaję świat i kropka


Co prawda nie ma tam odpowiedzi na wszystkie pytania świata ale czytając tą książkę dzieciom uświadomimy im wiele zjawisk zachodzących w przyrodzie a także pozwalamy przyswoić inne ciekawostki.

Co to jest wiatr? Wieje nie wiadomo skąd, nie wiadomo dokąd... skąd w ogóle się on bierze? Albo czym różni się komar od komarzycy i dlaczego ludzie nie lubią komarów choć tak na prawdę komary są niczemu nie winne, to komarzyce przecież gryzą ludzi.A imieniny? Co to za święto?

A prąd? Czy prąd się je? Dlaczego żarówka świeci jak słońce?Poznaję świat i kropa! to świetna książka, w skład której wchodzi 5 ciekawych opowiadań... nie za krótkich nie za długich. Głównym bohaterem jest tytułowa kropka, która wypada z książki i wspólnie ze swoimi nowo poznanymi przyjaciółmi chce rozwikłać mnóstwo zagadek. Tekst, jakim napisana jest książka jest bardzo prosty i zrozumiały dla dzieci. Kolorowe i zabawne ilustracje dodatkowo przyciągają uwagę najmłodszych czytelników.
Książka ta poza aspektem edukacyjnym ma jeszcze jedną zaletę... między słowami przekazuje pozytywne wartości  m.in. o tym, że nie należy oceniać ludzi po wyglądzie bo można się bardzo pomylić. 

Na końcu książki znajdują się ciekawostki odnośnie napotkanych w książce zjawisk i nie tylko zjawisk.
Poznaję świat i kropka! to idealna propozycja dla najbardziej dociekliwych małych odkrywców.

Wydawnictwo: Skrzat
Rok wydania: 2016
Autor: Rafał Klimczak
Ilustracje: Ilona Brydak
Oprawa: twarda
Liczba stron: 96
Grupa wiekowa: 5-8

Dziękujemy Wydawnictwu Skrzat za otrzymany egzemplarz.


Ps. Już niedługo pojawi się kolejne wydanie książki o przesympatycznej kropce :) Jak tytuł wskazuje dowiemy się z niej m.in. dlaczego kurzu przybywa i parzy pokrzywa ;) Musimy ją mieć ;)

Kreatywnie w domu / Autorka

Kreatywnie zakręcona Mama 4 Bąków. Wspólnie z dzieciakami pokazujemy nasze pomysły na zabawę i naukę. Z nami jest zawsze twórczo, kreatywnie i przyjemnie.

2 Comments:

  1. Musze się temu przyjrzeć z bliska, bo czuje że to fantastyczna lektura :)

    OdpowiedzUsuń
  2. świetna jest :) czekam na kolejną część

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za poświęcony nam czas! Miło będzie jeśli napiszesz co sądzisz o tym poście ;-)

Coprights @ 2016, Blogger Templates Designed By Templateism | Distributed By Gooyaabi Templates