piątek, 12 lutego 2016

100 całkiem magicznych zabaw plastycznych

Kreatywnie w domu

100 całkiem magicznych zabaw plastycznych to książka stworzona dla rodziców, którym czasami brakuje pomysłów na zabawę ze swoimi dziećmi. 


100 pomysłów na twórcze i kreatywne spędzenie czasu. Zabawy świetne na każdą porę roku, ciekawe i proste w wykonaniu. Zabawy, które tak na prawdę kosztują grosze gdyż wykorzystuje się do nich materiały recyklingowe... butelki, patyczki po lodach czy plastikowe nakrętki.
Kilka patyczków po lodach, kartka papieru i już można wspólnie z dzieckiem wyczarować piękną koronę a później bawić się do woli w księżniczkę czy króla. Z taką koroną dziecko będzie przepiękną królową nie jednego balu ;)


Plastikowe nakrętki możemy wykorzystać do stworzenia np. samolotu...


Poszczególne pomysły można łączyć w większe całości i „budować” miasta, projektować ciekawe krajobrazy, a nawet stworzyć las pełen zwierząt. Świetna zabawa gwarantowana!

Każdy pomysł na zabawę zawiera spis potrzebnych materiałów, instrukcję krok po kroku napisaną przystępnym językiem i nikt nie powinien mieć problemu z jej zrozumieniem oraz piękne, kolorowe i duże fotografie pracy końcowej.
Zawarte w książce pomysły są różnorodne... od banalnie prostych w wykonaniu do nieco trudniejszych co wcale nie oznacza, że są nie do wykonania... potrzebują jedynie dłuższego czasu realizacji.UWAGA! Te zabawy na prawdę wciągają. Ja muszę chować książkę bo dzieciaki non stop chciałyby z niej coś tworzyć... w końcu Kreatywnie w domu :P u nas nie ma czasu na nudę ;)
Zabawy podzielone są tematycznie...Wspólnie spędzony z dzieckiem czas to czas bezcenny. A kreatywne, twórcze zabawy rozwijają wyobraźnię dziecka oraz doskonalą sprawność manualną.

Książka ta może być zarówno dla rodziców jak i nauczycieli doskonałą pomocą i inspiracją do wspólnej zabawy z dziećmi.

100 całkiem magicznych zabaw plastycznych
Wydawnictwo: Skrzat
Rok wydania: 2015
Autor: Igor Buszkowski
Ilustracje: Igor Buszkowski
Oprawa: twarda
Liczba stron: 124
Grupa wiekowa: 5-8

Kreatywnie w domu / Autorka

Kreatywnie zakręcona Mama 4 Bąków. Wspólnie z dzieciakami pokazujemy nasze pomysły na zabawę i naukę. Z nami jest zawsze twórczo, kreatywnie i przyjemnie.

3 komentarze:

Dziękuję za poświęcony nam czas! Miło będzie jeśli napiszesz co sądzisz o tym poście ;-)

Coprights @ 2016, Blogger Templates Designed By Templateism | Distributed By Gooyaabi Templates