czwartek, 4 lutego 2016

100 najpiękniejszych wierszy i piosenek dla dzieci

Kreatywnie w domu
Dzieci lubią wesołe piosenki i rytmiczne wierszyki. Są wspaniałym towarzyszem zabaw, spacerów, sprawdzają się w podróży, wieczorem i rano. Książeczka 100 najpiękniejszych wierszy i piosenek dla dzieci skierowana jest zarówno do dzieci, rodziców jak i pedagogów. Niewątpliwie staje się ona przyjacielem każdego z nich... dziecka ponieważ zawiera przyjemne dla ucha piosenki i wierszyki, kolorowe ilustracje przyciągają dodatkowo wzrok maluchów, rodzica ponieważ przypomina fajne zabawy z dzieciństwa do realizacji z własnym dzieckiem, nauczyciela ponieważ pokazuje zabawy w grupie oraz uczy wierszyków, które powinno znać każde dziecko.


W tej książeczce zdecydowania zawarte są najpiękniejsze wiersze i piosenki dla dzieci. To zbiór najpopularniejszych utworów, przy których dorastały pokolenia Polaków... ona zawsze jest aktualna. Że też nie znałam jej wcześniej... nie musiałabym po necie szukać zakończenia niektórych wierszyków czy piosenek bo przecież rzecz jasna pamięta się tylko początki albo refreny.

Utwory podzielone są tematycznie i posegregowane w rozdziałach.

Wiersze i kołysanki - zbiór najładniejszych kołysanek i wierszyków na dobranoc... Uśnij, mój Ty aniołeczku czy Cichy wieczór to tylko mała namiastka tego co można tam spotkać. A jeśli nie pamiętacie melodii tych kołysanek lub ich nie znacie to każda z nich opatrzona jest w nutki.

Zabawy w przedszkolu - któż z nas nie zna klasków... Stary niedźwiedź, Mało nas... Ale nawet mając najlepszą pamięć na świecie czasami coś z niej umknie ;) Ten rozdział ewidentnie przypomni rodzicom czasy przedszkolne.

Wesołe wierszyki - wierszyki z tego rozdziału są ulubionymi wierszami moich dzieci

Powitanie wiosny - rozdział ten idealnie przygotowuje nasze dziecina przyjście wiosny... poprowadzi przez wiosenne porządki, oprowadzi po grządkach w ogródku czy przypomni o kolorowych warzywach. Bardzo fajny rozdział.
Idzie lasem pani jesień - za pomocą pięknych wierszyków, piosenek i ilustracji pokazuje w jaki sposób zmienia się przyroda gdy nadchodzi jesień.
My się zimy nie boimy - jest zima musi być zabawa... zabawa na śniegu, katar i dokarmianie zwierząt... o tym wszystkim pośpiewamy w rozdziale zimowym.
Święta Bożego Narodzenia - już sam tytuł mówi wszystko... kolędy i piękne wierszyki oddające całą magię świąt sprawiają że święta są bardziej zrozumiałe dla dzieci.
Wiersze i piosenki o pojazdach - i tu dział dla wszystkich małych fanów motoryzacji
Wśród zwierząt - prawdziwa gratka bo które dziecko nie lubi zwierząt? Jest to rozdział, z którego pamiętam większość utworów i większość z nich już znają moje dzieciaki.
O ile większość piosenek trudno jest przypisać konkretnemu autorowi to z wierszykami jest już znacznie prościej. W książce znajdziemy rymowanki Tuwima, Brzechwy, Konopnickiej, Fredry, Porazińskiej czy Ewy Szelburg-Zarembiny.

Wzrok czytelnika przyciąga bajecznie kolorowa szata graficzna. Fajnym pomysłem jest wzbogacenie piosenek o prosty zapis nutowy. Dzieci uczące się gry na instrumentach będą mogły z powodzeniem poćwiczyć tutaj zdobyte umiejętności. Jak widzicie są tu utwory do zabawy, śpiewania, proste rymowanki, kołysanki na dobranoc i właściwie repertuar na cały rok. Bez wątpienia w takim zbiorze każdy znajdzie coś ciekawego dla siebie.Jest to świetna książeczka, która przywołuje u masę radosnych wspomnień z dzieciństwa, przy której wspaniale bawi się cała rodzina.


Dziękujemy bardzo Wydawnictwu Siedmioróg za otrzymany egzemplarz.


Kreatywnie w domu / Autorka

Kreatywnie zakręcona Mama 4 Bąków. Wspólnie z dzieciakami pokazujemy nasze pomysły na zabawę i naukę. Z nami jest zawsze twórczo, kreatywnie i przyjemnie.

2 komentarze:

  1. U nas też różne wiersze królują i nigdy się nie nudzą ;)

    OdpowiedzUsuń
  2. chetnie odkupie ksiazke jak to mozliwe :)

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za poświęcony nam czas! Miło będzie jeśli napiszesz co sądzisz o tym poście ;-)

Coprights @ 2016, Blogger Templates Designed By Templateism | Distributed By Gooyaabi Templates