środa, 10 lutego 2016

Ćwiczymy samodzielne myślenie z Wyd. Siedmioróg

Kreatywnie w domu
Wczoraj pokazałam Wam świetne książeczki, z którymi Kubuś uczy się logicznie myśleć... Dziś zapraszam do zapoznania się z książeczkami, które uczą dzieci samodzielnego myślenia ,z którymi Kubuś uczy się myśleć samodzielnie.Uczę się samodzielnego myślenia to  zestaw ćwiczeń dla dzieci 6-7 letnich rozwijający zręczność manualną. Ćwiczenia, które nauczą dzieci rozpoznawać i pisać cyferki, literki oraz całe wyrazy. Ćwiczenia te również nauczą dzieci rozumieć i tworzyć proste zdania, kreślić linie a także rysować proste figury. Dzięki tym ćwiczeniom dzieci rozwiną samodzielne myślenie. Ćwiczenia zawarte w tej książeczce prezentowane są w formie zabawy. Krzyżówki, szarady, labirynty, magiczne kwadraty i najróżniejsze zagadki logiczne sprawiają, że nie sposób się z nią nudzić.

Uczę się mierzyć czas to zbiór ciekawych ćwiczeń, dzięki którym dziecko pozna pojęcia związane z czasem. Książeczka przeznaczona jest dla dzieci 5-8 letnich. Z książeczką tą dziecko uczy się rozpoznawać godziny, dni tygodnia czy miesiące. Uczy się również rozróżniać pory dnia i pory roku. Dzieci dowiadują się także jakie urządzenia dawniej służyły do mierzenia czasu, a jakich używa się dziś, co to jest przeszłość, teraźniejszość i przyszłość. Książeczka ta zawiera krzyżówki, labirynty, ciekawe rebusy, diagramy oraz świetne zagadki logiczne rozwijające samodzielne myślenie, spostrzegawczość i sprawność manualną. Jednym słowem przyjemna nauka przez świetną zabawę.
 

Kreatywnie w domu / Autorka

Kreatywnie zakręcona Mama 4 Bąków. Wspólnie z dzieciakami pokazujemy nasze pomysły na zabawę i naukę. Z nami jest zawsze twórczo, kreatywnie i przyjemnie.

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Dziękuję za poświęcony nam czas! Miło będzie jeśli napiszesz co sądzisz o tym poście ;-)

Coprights @ 2016, Blogger Templates Designed By Templateism | Distributed By Gooyaabi Templates