niedziela, 14 lutego 2016

Ćwiczymy sprawność manualną z Wydawnictwem Literka

Kreatywnie w domu
Czasami nie chce mi się tworzyć nowych pomocy dydaktycznych dla Kuby. Czasami brak pomysłu, czasami lenistwo bierze górę a i brak czasu również robi swoje. Wówczas aby zająć Kubę lubię sięgać po "gotowce" wydawnicze.


Lubię "gotowce" a co najważniejsze... Kuba też je lubi. Ale nie wszystkie "gotowce" są fajne... najbardziej lubię takie, w których zadania są różnorodne bo wiem, że przy takich zadaniach Kuba szybko się nie znudzi.


Każdy z Elementarzy składa się z 32 stron w formacie A4. Każdy zawiera różnorodne zadania dla dzieci w wieku 4-6 lat, m.in. pisanie literek po śladzie, kolorowanie według ustalonych zasad, proste działania matematyczne, labirynty czy odnajdywanie różnic na obrazkach. Całość jest bardzo kolorowa co zdecydowanie przykuwa uwagę dziecka. Musze przyznać, że książeczki są bardzo fajnie wydane... przejrzyste bez nadmiernych, zbędnych informacji czy ilustracji, nie jest "nabdźiągwione" w nich jak to czasami zdarza się w innych książeczkach.W środku znajduję się 60 naklejek, które należy umieszczać przy odpowiednich zadaniach i tu chyba nie muszę pisać, że jest to świetna atrakcja dla dzieci. Przecież wszystkie dzieci uwielbiają naklejki, dlatego myślę, że rozwiązywanie kolejnych zadań z książeczki to nie tylko nauka ale i dobra zabawa. Naklejki są dość duże i kolorowe, łatwo odkleja się je od szablonu.


Na tylnej stronie każdego z Elementarzy znajdują się szlaczki do rysowania. Umieszczone są one na stronie do wielokrotnego zmazywania i ponownego rysowania. Jest to bardzo ciekawe rozwiązanie, ponieważ dziecko może ćwiczyć do woli rysowanie szlaczków bez konieczności kupowania nowych kart ze szlaczkami. 


Według mnie Elementarze to ciekawe rozwiązanie na rozwijanie umiejętności przedszkolnych dziecka po powrocie do domu. Dzięki różnorodności zadań, każde dziecko znajdzie to co lubi robić najlepiej a przy okazji może poćwiczyć swoje słabsze strony a trening czyni mistrza.

W bardzo podobnym stylu są również książeczki  tego samego wydawnictwa pod innymi tytułami.


Szlaczki, literki i cyferki w dwóch kategoriach wiekowych 4-6 lat i 5-7. W obu z nich znajdują się zadania ćwiczące małą motorykę, przygotowujące dzieciaki do samodzielnego pisania. Są zadania na spostrzegawczość i proste zadania wprowadzające dziecko w świat matematyki. Obie książeczki jako, że skierowane są dla dzieci w różnym wieku mają zadania o różnym stopniu trudności.
Literki i cyferki przeznaczone są dla dzieci, które są w trakcie nabywania umiejętności pisania literek bowiem w książeczkach tych znajdują się ćwiczenia na rysowanie literkopodobnych szlaczków, ćwiczenia pisania liter po śladzie, podpisywania obrazków. Dzieciak również poznają liczby od 1 do 20 a także ich pisownię.

Dodatkowym atutem książeczek jest fakt, iż po przerobieniu całego materiału można z okładek wyciąć 12 kartoników i zagrać w memory. My memory bardzo lubimy bo to gra rozwijająca koncentrację i spostrzegawczość.


A jeśli chcecie aby dziecko poćwiczyło sprawność manualną to warto zwrócić uwagę na serię książeczek do kolorowania...


Alfabet z dinozaurami to nie jest taka sama w sobie czysta kolorowanka. To również literki do pisania po śladzie, cała gama kolorowych naklejek.

 


Z kolei Wesołe dinozaury to czysta kolorowanka bez dodatków "naukowych". Znajdują się tu do pokolorowania takie dinozaury jak brachiozaur czy oviraptor tyranozaur. Obrazki są duże... zajmują całą stronę. Ciekawa propozycja dla dzieci uczących się kolorować.


Co fajne jest jeszcze w tych wszystkich książeczkach? Ich cena, która waha się w granicach kilku złotych :)

Zapraszamy do Wydawnictwa Literka... szeroki wybór książeczek i kolorowanek dla dzieci... zapewne każdy znajdzie tu coś odpowiedniego dla siebie.

Kreatywnie w domu / Autorka

Kreatywnie zakręcona Mama 4 Bąków. Wspólnie z dzieciakami pokazujemy nasze pomysły na zabawę i naukę. Z nami jest zawsze twórczo, kreatywnie i przyjemnie.

1 komentarze:

  1. No powiem Ci że Wow, jak to Kuba przerobi to będzie geniuszem, rączka będzie sama pisać w szkole literki i cyferki :)

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za poświęcony nam czas! Miło będzie jeśli napiszesz co sądzisz o tym poście ;-)

Coprights @ 2016, Blogger Templates Designed By Templateism | Distributed By Gooyaabi Templates