środa, 17 lutego 2016

Dwustronne puzzle wyd. AWM

Kreatywnie w domu
Ten miesiąc jest wyjątkowym miesiącem bo upływa nam pod znakiem matematycznych zmagań. Wszystko za sprawą Dziecka na warsztat ;) Ale my matematykę lubimy! Czekaliśmy pół roku na nasz wymarzony temat. Robimy różne zadania z książeczek, bawimy się w różne zabawy wprowadzające dziecko w świat królowej nauki, układamy puzzle... i dziś o tych puzzlach właśnie będzie.


Puzzle, z którymi utrwalanie liczb jest wspaniałą zabawą. Kolorowe kartoniki układane zgodnie z numeracją od 1-26 pozwalają ułożyć się w płaską figurę dinozaura. 

Puzzle są dwustronne... po utrwaleniu przez dziecko cyferek może ono układać puzzle rozwiązując proste działania... dodawanie i odejmowanie.
 


 
Puzzle zostały wykonane z grubej lakierowanej tektury dzięki czemu są trwałe i szybko się nie zniszczą. Duże wymiary sprawią, że dziecku łatwo jest je utrzymać w ręce i dopasować. 
 
 
Dopasowywanie elementów ćwiczy spostrzegawczość, pozwala zdobyć lub utrwalić wiedzę, pobudza kreatywność dziecka, uczy koncentracji, planowania działań, umiejętności projektowania oraz rozwija wyobraźnię przestrzenną. Nie od dziś wiadomo, że dzieci często bawiące się puzzlami mają lepszą koncentrację i wyobraźnię przestrzenną. Taka stymulacja mózgu pozwala na trening pamięci, naukę kształtów oraz logicznego myślenia. 
 
 
Puzzle dwustronne cyferki i liczenie od AWM pozwalają dziecku na przyjemne wkraczanie w świat matematyki.
 

Kreatywnie w domu / Autorka

Kreatywnie zakręcona Mama 4 Bąków. Wspólnie z dzieciakami pokazujemy nasze pomysły na zabawę i naukę. Z nami jest zawsze twórczo, kreatywnie i przyjemnie.

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Dziękuję za poświęcony nam czas! Miło będzie jeśli napiszesz co sądzisz o tym poście ;-)

Coprights @ 2016, Blogger Templates Designed By Templateism | Distributed By Gooyaabi Templates