środa, 24 lutego 2016

A w wolnym czasie...

Kreatywnie w domu

Dzięki Wydawnictwu Literka mogę zaprezentować Wam bardzo fajne książeczki, które zawierają w sobie zarówno labirynty, kolorowanki, jak i wiele wiele innych atrakcji :)


Książeczki z serii Wesołe Zwierzaki przeznaczone są dla dzieci w wieku 4-6 lat.  Powyższe książeczki to nowości Wydawnictwa Literka a ich niska cena oraz łatwy dostęp do publikacji stanowią duże atuty tego wydawnictwa!


Połącz punkty to książeczka, w której łącząc ponumerowane kropeczki otrzymujemy jakiś konkretny kształt... w tym przypadku zwierzątko. Nie wiem jak Wasze dzieciaczki, ale Kuba uwielbia takie zagadki. Plusem rozwiązywania takich zadań jest fakt, iż doskonale pomagają one w nauce liczenia.
Po połączeniu kropek w odpowiedniej kolejności i otrzymaniu konkretnego zwierzątka dzieciaki mogą pokolorować według własnego uznania cały obrazek.


Labirynty to książeczka, w której kryją się nie tylko niezliczone plątaniny ścieżek, które dziecko musi pokonać ale także przezabawne, krótkie wierszyki związane z danym zwierzątkiem. Jest także kolorowanka. Po doprowadzeniu kury, czy pieska do celu dzieciaki również w tym przypadku mogą pokolorować według własnego uznania cały obrazek.

Z kolei Ukryte rysunki to nie lada gratka dla fanów kolorowania bowiem książeczka ta zawiera całą gamę różnych obrazków, które należy pokolorować według podanego schematu.
W środku każdej z książeczek są cztery strony poświęcone szlaczkom i literkom - dziecko ma możliwość ćwiczenia sobie rączki i nauki pisania. Wesoła alternatywa dla tradycyjnych zeszytów w linie, które sześciolatki zapisują w szkole. Szlaczki są takim lekkim oderwaniem w momencie, gdy dziecko wpadnie w wir pokonywania kolejnych labiryntów czy łączenia kropek.Z kolei na tylnej okładce każdej z tych książeczek znajduje się cała strona szlaczków, które dziecko może narysować zmywalnym mazakiem, by móc ponownie wykonać to samo zadanie za jakiś czas. Jest to zatem dość ekonomiczny zakup.

POLECAMY!

Kreatywnie w domu / Autorka

Kreatywnie zakręcona Mama 4 Bąków. Wspólnie z dzieciakami pokazujemy nasze pomysły na zabawę i naukę. Z nami jest zawsze twórczo, kreatywnie i przyjemnie.

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Dziękuję za poświęcony nam czas! Miło będzie jeśli napiszesz co sądzisz o tym poście ;-)

Coprights @ 2016, Blogger Templates Designed By Templateism | Distributed By Gooyaabi Templates