piątek, 26 lutego 2016

Hania Humorek

Kreatywnie w domu


Hania jest postacią nietuzinkową i bardzo prawdopodobne, że już ją znacie (nie wiem jak to się stało ale my jej jeszcze nie znamy... coż nadrobimy to w najbliższym czasie). Z opisów książek z przygodami Hani wynika, że Hania to bardzo rezolutna i odważna dziewczynka... zbiera plasterki, wykałaczki, części lalek... Ale na tym nie koniec... co jeszcze zbiera Hania? Sprawdzimy... Hania to pełna dziewczynka o niesamowitym humorze... jest współtwórczynią i członkinią niesamowitego stowarzyszenia - Klubu Siusiającej Ropuchy, ma kota o przewrotnym imieniu Myszka i brata, którego nazywa Smrodkiem... już widzę, te ciągłe prośby moich dzieci o ponowne czytanie przygód Hani.


Najnowsza publikacja z Hanią w roli głównej pod wymownym tytułem: Hania Humorek. Najfajniejsza na świecie humorkowa księga kolorowanek i innych zabaw to prawdziwa kopalnia humorkowych pomysłów w wersji do samodzielnego rozwiązywania! 
Książka ta przeznaczona jest dla dzieci 8-12 lat. I rzeczywiście tak jest. Co prawda mój 5,5latek z niektórymi zadaniami dałby sobie znakomicie radę ale myślę, że tak za 2-3 lata będzie ona strzałem w 10! Dużo w niej bowiem samodzielnego pisania. Dlatego najpierw zaopatrzymy się w książeczki z przygodami Hani Humorek, na dobre się z nią zaprzyjaźnimy a dopiero później sięgniemy po tą świetną propozycję zabaw.

A co znajduje się w książeczce? 

Hania Humorek. Najfajniejsza na świecie humorkowa księga kolorowanek i innych zabaw to 64 strony ciekawych zadań, z którymi to dzieci mają okazję poćwiczyć spostrzegawczość, koncentrację, logiczne myślenie a także rozwinąć swoje zdolności manualne.
Z książeczką tą dzieciaki poza kolorowaniem, rozwiązują krzyżówki, wędrują po labiryntach, rozwiązują zagadki łącząc kropki. 
Jest też sporo szyfrowanek, które Kuba uwielbia pod każdą postacią.


Słownik powiedzonek Hani Humorek jest genialny. Wspólnie z Kubą, idąc śladem Hani, zrobimy taki słownik w wersji Kubsonkowej ;) To będzie na prawdę coś wielkiego!


Książeczka zawiera również rozwiązania zadań, gdyby któreś dziecko miało problem z ich rozwiązaniem albo gdyby rodzice chcieli sprawdzić poprawność wykonanego zadania.

Hania Humorek. Najfajniejsza na świecie humorkowa księga kolorowanek i innych zabaw
Wydawnictwo: Egmont
Autor: Megan McDonald
Ilustrator: Peter Reynolds
Oprawa: miękka
Liczba stron: 64

Kreatywnie w domu / Autorka

Kreatywnie zakręcona Mama 4 Bąków. Wspólnie z dzieciakami pokazujemy nasze pomysły na zabawę i naukę. Z nami jest zawsze twórczo, kreatywnie i przyjemnie.

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Dziękuję za poświęcony nam czas! Miło będzie jeśli napiszesz co sądzisz o tym poście ;-)

Coprights @ 2016, Blogger Templates Designed By Templateism | Distributed By Gooyaabi Templates