piątek, 19 lutego 2016

Książeczki dla malucha

Kreatywnie w domu
Nie tak dawno pokazałam Wam fajne, niedrogie książeczki dla 4-6 latków z Wydawnictwa Literka ale Literka to nie tylko wydawnictwo dla dzieci, które potrafią lub uczą się pisać. W swojej ofercie posiadają również książeczki dla tych najmłodszych Szkrabów... 2-3letnich.


Książeczki z serii Akademia malucha to świetne książeczki edukacyjne ponieważ poza całą gamą różnych ćwiczeń zawierają 40 naklejek a wszyscy wiemy jak dzieciaki kochają naklejki.

W książeczkach znajdują się takie zadania jak łączenie w pary takich samych przedmiotów, przyklejanie odpowiednich naklejek czy odnajdywanie największych i najmniejszych elementów na obrazkach, kolorowanie owoców i warzyw,  rozpoznawanie kształtów na obrazkach a więc do wyboru do koloru. Urozmaicone ćwiczenia sprawiają, że dziecko szybko się nie znudzi.

Każda strona książeczki zawiera polecenie lub wskazówkę, dzięki której rodzice wiedzą na czym skupić uwagę dziecka i jak ukierunkować jego aktywność.Z tyłu każdej książeczki na sztywnej okładce znajduje się kolorowy obrazek, z którego po wycięciu wzdłuż przerywanej linii powstaną puzzle. Tak więc gdy dziecko przebrnie przez wszystkie ćwiczenia w nagrodę otrzymuje puzzle. Świetna myśl!


Inne ciekawe książeczki, które rosną wraz z dzieckiem to seria Wesoła Książeczka.Ćwiczenia są tu dobrane odpowiednio do wieku. Od ćwiczeń, podczas których dzieciaki 2letnie uczą się rozróżniać kolory i kształty aż do ćwiczeń wymagających nieco więcej wysiłku umysłowego i koncentracji uwagi dzieci 5letnich.
Nagrodą za rozwiązanie wszystkich ćwiczeń są puzzle bądź memory, które znajdują się do samodzielnego wycięcia na tylnej okładce każdej książeczki.


Kreatywnie w domu / Autorka

Kreatywnie zakręcona Mama 4 Bąków. Wspólnie z dzieciakami pokazujemy nasze pomysły na zabawę i naukę. Z nami jest zawsze twórczo, kreatywnie i przyjemnie.

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Dziękuję za poświęcony nam czas! Miło będzie jeśli napiszesz co sądzisz o tym poście ;-)

Coprights @ 2016, Blogger Templates Designed By Templateism | Distributed By Gooyaabi Templates