niedziela, 28 lutego 2016

Od kropeczki do kropeczki

Kreatywnie w domu
Kto lubił w dzieciństwie łączyć kropki ręka do góry! Ja tak! Bardzo! Kuba też lubi. Dlatego dziś pokażę Wam dwie książeczki, które zawładnęły Kubą na dobre. Siedzi całymi popołudniami i łączy kropkę z kropką tylko po to aby otrzymać jakiś obrazek... często gęsto jest to postać zwierzątka.


Seria Połącz kropki Wydawnictwa Olesiejuk to książeczki zawierające po 31 obrazków, które leży dokończyć według ponumerowanych punktów – w kolejnych tytułach kropek jest minimum 10, 30, 50 i 100.


Co fajnego jest w łączeniu kropek? Dziecko uczy się liczy bądź utrwala liczenie nawet do 100. Ćwiczy rączkę co jest dobrym wstępem do nauki pisania. Zabawa taka rozwija wyobraźnie i kreatywność a także umiejętność logicznego myślenia (dziecko samo ocenia czy dana linia powinna być np. prosta czy bardziej zaokrąglona). Polecam książeczki wszystkim dzieciakom, których cierpliwość nie jest mocną stroną... wszak obrazek trzeba wykonać od początku do końca.

Połącz kropki 30 i więcej
Wydawnictwo: Olesiejuk
Autor: praca zbiorowa
Strony: 64
Rok wydania: 2016
Oprawa: broszurowa

Połącz kropki 50 i więcej
Wydawnictwo: Olesiejuk
Autor: praca zbiorowa
Strony: 64
Rok wydania: 2016
Oprawa: broszurowa

Kreatywnie w domu / Autorka

Kreatywnie zakręcona Mama 4 Bąków. Wspólnie z dzieciakami pokazujemy nasze pomysły na zabawę i naukę. Z nami jest zawsze twórczo, kreatywnie i przyjemnie.

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Dziękuję za poświęcony nam czas! Miło będzie jeśli napiszesz co sądzisz o tym poście ;-)

Coprights @ 2016, Blogger Templates Designed By Templateism | Distributed By Gooyaabi Templates