środa, 10 lutego 2016

Odlotowa Babcia Adela

Kreatywnie w domu
Wszyscy kochamy swoje babcie! Nie ważne czy jesteś mały czy duży kochasz ją bezgranicznie. Kochasz bo babcie są suuuuuuuuper, bo to one zawsze mają czas dla wnuków, babcie mają cierpliwość, babcie potrafią opowiadać historie nie z tej ziemi, babcie mają też fajne pomysły (czasami nie koniecznie podobające się mamie ;)). Babcie zawsze chętnie poczytają książkę. Generalnie babcie są w stanie zrobić dla wnuków wszystko!


Są też bacie niezwykłe, pływające o świcie w morzu, jeżdżące kabrioletem i posiadające bardzo rezolutną Gęś zamiast psa. Taka właśnie jest babcia Adela. Taka zwyczajna babcia ale choć jakby na to nie patrzył to babcia ponadprzeciętna. I chociaż ma 70 lat to jest pełna werwy. Nieustraszona, przekorna, potrafiąca wszystkim zagrać na nosie i udowodnić, że nie ma rzeczy nie możliwych i że każdy może spełnić swoje marzenia bez względu na to czy jest najniższą w klasie dziewczynką w okularach, gęsią czy też starszą siwą panią. Grunt to chcieć. Może opowieść jest nieco nierealna... bo postanowić lecieć w kosmos to jedno ale zbudować rakietę na bazie książek z biblioteki i starego  wiatraka to już inna rzecz.

Babcia Adela to babcia jaką każdy chciałby mieć... tajemnicza, rezolutna, stawiająca na swoim ale jednocześnie zawsze poukładana. Nie zapomina nawet do rakiety zabrać kwiatków doniczkowych bo kto by je podlewał jak jej nie będzie. A w dodatku piecze tak pyszne ciasta że kosmici z całej galaktyki się schodzą by się nimi rozkoszować. 
Ale o tym czy udało się babci Adeli dotrzeć do celu musicie sami przeczytać... bo co to za przyjemność jak zdradzę Wam wszystkie szczegóły.Piękne, oryginalne i barwne obrazki, znakomicie podkreślają charakterek babci, piękno kosmosu i poczucie humoru jakiego w tej lekturze zdecydowanie nie brakuje.


Książeczkę polecam dla przedszkolaków. Pomimo iż fabuła jest bardzo prosta to jest ona ciekawa. Na każdej stronie ilustracja przyciąga wzrok dzieciaków. To doskonała propozycja do czytania na dobranoc.


Nieustraszona Babcia Adela i kosmiczna przygoda
Autor: Agnieszka Stelmaszyk
Ilustrator: Monika Filipina
Data wydania: 2016
Oprawa: Twarda
Liczba stron: 48
Wiek czytelnika: 4-5 lat

Kreatywnie w domu / Autorka

Kreatywnie zakręcona Mama 4 Bąków. Wspólnie z dzieciakami pokazujemy nasze pomysły na zabawę i naukę. Z nami jest zawsze twórczo, kreatywnie i przyjemnie.

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Dziękuję za poświęcony nam czas! Miło będzie jeśli napiszesz co sądzisz o tym poście ;-)

Coprights @ 2016, Blogger Templates Designed By Templateism | Distributed By Gooyaabi Templates