sobota, 13 lutego 2016

Poznaję zwierzęta czyli bawię się i ucze z Zieloną Sową

Kreatywnie w domu
Poznaję zwierzęta to gra skierowana do dzieci 4-5 letnich. Gra sama w sobie jest banalnie prosta i oparta w 100 % na losowości, nie ma tu taktyki, całość opiera się na odpowiadaniu na kolejne pytania z kart, poznawaniu świata zwierząt i przemieszczaniu się do przodu. Gra bez presji, która stawia na zdobywanie nowej wiedzy... strzał w 10 dla każdego przedszkolaka.


Poznaję zwierzęta to nie tylko gra... do zestawu dołączona jest również książeczkę edukacyjna. I to właśnie od niej proponuję rozpoczęcie zabawy. Dopiero gdy maluch zgłębi wszystkie tajniki zwierzęcego świata jakie będą mu potrzebne do rozgrywki można cieszyć się grą. 


Książeczka jest wspaniała, świetnie dostosowana do umiejętności i możliwości każdego przedszkolaka. Książeczka zawiera zadania dotyczące przeróżnych dziedzin takich jak pisanie, znajomość liter, liczenie, spostrzegawczość, logiczne myślenie i mnóstwo ćwiczeń grafomotorycznych. Dziecko mając przed sobą jasny cel i nagrodę jaka będzie wspólna rodzinna rozgrywka nawet nie zauważa jak szybko i jak łatwo chwyta kolejne wiadomości.






Labirynty, szukanie różnic, kolorowanki, dopasowanki, szeregowanie, samodzielne rysowanie, rysowanie według wzoru i wiele innych zadań z pewnością sprawi, że maluch rozwiązując kolejne zadania nie znudzi się. Rozwiązywanie zadania można dawkować i rozwiązywać kilka dziennie, choć jak dziecko się rozkręci to czasem ciężko go zatrzymać.Kuba przy takich książeczka zazwyczaj rozwiązuje je od deski do deski za jednym podejściem ;)




Zestaw, który składa się z gry i książeczki znakomicie się uzupełnia. Cały trik polega na tym, że rozwiązując zadania, dziecko się uczy a grając utrwala sobie przyswojoną wcześniej wiedzę. Przez takie podejście gra jest motywacją do wykonania jak najlepiej wszelkich zadań, a zadania są jedyną drogą do zabłyśnięcia podczas batalii i pochwalenia się swoja wiedzą.




Cudna szata graficzna, solidnie wykonane elementy gry, piękne wyraziste i barwne ilustracje. Wszystko to zachęca do zabawy i czerpania z niej samych korzyści. Wraz z Krzysiem i wróbelkiem Felkiem maluch spędzi ciekawie i mądrze czas. Pytania do gry są zróżnicowane pod względem stopnia trudności.


Pytania na kartach mogą być banalnie proste... należy wymienić zwierzęta na konkretną literę, nazwać zwierzę na rysunku czy naśladować jakieś zwierzę po nieco trudniejsze zadania... odgadnąć zwierzę po śladzie.








Każde pytanie, nie ważne czy proste czy trudne to zdobywanie i utrwalanie wiedzy. Kuba nie byłby sobą gdyby nie wykazywał się sprytem i często gęsto gdy nie zna odpowiedzi na jakieś pytanie spogląda na planszę i tam szuka podpowiedzi. A plansza to wspaniała skarbnica wiedzy.


Zarówno zadania z książeczki jak i sama gra niesamowicie wciąga dzieci. Kuba mógłby grać w nią codziennie i codziennie odkrywa z nią nowe wiadomości.


 



W tej serii ukazały się jeszcze tytuły:
POZNAJĘ CZŁOWIEKA - gra dla 6-8 latków, dzieci potrafiących czytać i pisać, choćby na poziomie podstawowym.
POZNAJĘ POLSKĘ - również zestaw dla 6-8 letnich, małych patriotów i odkrywców.
POZNAJĘ ZEGAR - to także gra dla 6-8 latków, którzy mają ochotę na zabawę z czasem.


Po cichu mam nadzieję, że będę mogła Wam je bliżej przedstawić na blogu ;)

Kreatywnie w domu / Autorka

Kreatywnie zakręcona Mama 4 Bąków. Wspólnie z dzieciakami pokazujemy nasze pomysły na zabawę i naukę. Z nami jest zawsze twórczo, kreatywnie i przyjemnie.

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Dziękuję za poświęcony nam czas! Miło będzie jeśli napiszesz co sądzisz o tym poście ;-)

Coprights @ 2016, Blogger Templates Designed By Templateism | Distributed By Gooyaabi Templates