sobota, 6 lutego 2016

Poznajemy cyfry i kolory z wyd. Olesiejuk

Kreatywnie w domu
Bardzo lubimy takie książeczki, które służą nie tylko do czytania ale i do zabawy. Nie tak dawno dwie z nich zasiliło naszą domowa bibliotekę. 

książki edukacyjne

Książeczki, które pomagają Oli przyswoić nowo nabyte umiejętności liczenia i rozpoznawania kolorów. Podczas lektury towarzyszyć nam będą tekturowe zwierzaki i pojazdy, z którymi będziemy przemierzać różne labirynty oraz poznawać cyfry i kolory.


Liczenie na wsi pomaga przyswoić cyfry od 1-10. 
 

Do tej książeczki mamy dołączone figurki zwierząt. Sprytny chwyt bo wiadomo jak dzieciaki lubią zwierzęta. Bardzo podoba mi się schowek na figurki w książce - może służyć do ich przechowywania gdyż otwiera się od wewnątrz poprzez wysunięcie kartonika... ciekawe rozwiązanie.


Świetny pomysł pokonywania przez dziecko labiryntów na każdej rozkładówce... bardzo mi się on podoba. Każdy labirynt to inne zwierzątko.Dodatkowo na dzieci czekają pytania i zadania na spostrzegawczość. Dzieci poznają cyfry i uczą się liczyć przez zabawę.
W książeczce tej znajdziemy tu również proste działania na dodawanie.Bardzo fajna książeczka nie tylko dla mojej 2,5 latki ale właśnie za sprawą prostych równań przykuła uwagę mojego starszaka.

Z kolei kolory pomaga przyswoić książeczka Kolorowa wycieczka.


Tu również mamy dołączone figurki - tym razem pojazdów. To jedna seria, więc i tu mamy podobne zadania - z tą różnicą, że tu zadania oparte są na nauce kolorów. Dzieci poznają następujące kolory: niebieski, biały, szary, pomarańczowy, żółty, różowy, zielony, brązowy, czerwony i czarny.

Ponieważ książeczki są całokartonowe mogą służyć jako plansze do zabawy dołączonymi figurkami (mocowanymi na podstawkach).Na prawdę bardzo fajne książeczki godne polecenia nie tylko dla dzieci uczących się kolorów czy liczenia. Takie ćwiczenia pomagają dzieciom również w utrwalaniu materiału.


Dziękujemy bardzo Wydawnictwu Olesiejuk za otrzymane egzemplarze.

Kreatywnie w domu / Autorka

Kreatywnie zakręcona Mama 4 Bąków. Wspólnie z dzieciakami pokazujemy nasze pomysły na zabawę i naukę. Z nami jest zawsze twórczo, kreatywnie i przyjemnie.

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Dziękuję za poświęcony nam czas! Miło będzie jeśli napiszesz co sądzisz o tym poście ;-)

Coprights @ 2016, Blogger Templates Designed By Templateism | Distributed By Gooyaabi Templates