piątek, 5 lutego 2016

Puzzlomania z Zieloną Sową

Kreatywnie w domu
Puzzle, puzzle, puzzle... Kuba za nimi średnio przepada ale Olusia świata poza nimi nie widzi. Dlatego wyszukuję dla niej coraz to różniejszych puzzli. 

Gram z sówką Zuzią

Gram z Sówką Zuzią to seria ciekawych puzzli dla najmłodszych dzieci. Skierowana do odbiorców 2letnich i starszych ale myślę, że spokojnie można zacząć z nimi puzzlową przygodę już z dziećmi po osiągnięciu roczku.Bowiem zawsze można zacząć od dawania dwóch elementów i powolutku uczyć maluszka jak to zrobić, żeby zwierzątko było całe.


Gram z Sówką Zuzią to idealny sposób na naukę przez zabawę oraz rodzinne spędzanie czasu! Zdecydowanie puzzelki sprawiają moc frajdy, satysfakcji i cieszą oko pięknie wykonanymi ilustracjami. Elementy są solidne i jestem przekonana, że długo posłużą i wytrzymają nawet te pierwsze siłowe próby dopasowania. 



A w pudełku odnajdziemy 12 - 2 elementowych układanek - w sam raz na zapoznanie się z różnymi zwierzętami mieszkającymi w zoo.


Bardzo fajne jest też to, że na puzzlach frajda się nie kończy i do nich dołączona jest również książeczka z kolorowankami i naklejkami, tych zwierzątek, które dziecko układa z puzzli.





Dziecko przykleja naklejkę i koloruje obrazek według wzoru kolorystycznego, nie mniej jeszcze troszkę jeszcze poczekamy, aż nasze umiejętności podskoczą na nieco wyższy poziom, tak aby książeczka zapełniła się ładnie uzupełnionymi barwą zwierzątkami.




Pomimo, że na opakowaniu sugerowany wiek to 2+, ja polecam puzzle już młodszym dzieciom. Moja 2,5latka bez problemu układa zwierzątko za zwierzątkiem.


Troszkę trudniejszą wersją puzzli są puzzle w bardzo ciekawej a jakże innej odsłonie... Maluszkowo z puzzlami to świetna seria 4 książeczek. To fajne książeczki dla najmłodszych.



Co wyróżnia tą serią to puzzle, które znajdują się na każdej z rozkładówek. Czyli łącznie w książeczce odnajdziemy 4- dziewięcioelementowe, proste układanki. Układanki które mieszczą się w ramkach na odpowiadającej stronie, fajnie tam siedzą i nie wypadają. Dodatkowo pod puzzlami kryje się szkic ilustracji z puzzli co po pierwsze, ułatwia układanie a po drugie dzieci mogą obrazek pokolorować co daje nam kolejne minuty ciekawie i mądrze spędzonego na zabawie czasu.


Z książeczką W zoo. Maluszkowo z puzzlami dzieci zapoznają się ze zwierzątkami mieszkającymi w zoo... żyrafa, zebra czy lew z nimi dzieci mogą bliżej się zapoznać.














Na wsi. Maluszkowo z puzzlami ukazuje z kolei dzieciom zwierzątka, które można spotkać na wsi... kurki i kurczaczki, krówka i konik a nawet świnki.

















Naprawdę warto zachęcać maluszki do samodzielnego układania puzzli - to nie tylko doskonałe ćwiczenie dla małych paluszków ale też trening koordynacji wzrokowo ruchowej, zdolności analizowania i koncentracji, spostrzegawczości, umiejętności kojarzenia. To także nauka cierpliwości i wytrwałości.


Dziękujemy Wydawnictwu Zielona Sowa za otrzymane egzemplarze.

Kreatywnie w domu / Autorka

Kreatywnie zakręcona Mama 4 Bąków. Wspólnie z dzieciakami pokazujemy nasze pomysły na zabawę i naukę. Z nami jest zawsze twórczo, kreatywnie i przyjemnie.

2 komentarze:

  1. Świetne puzzle :) jeszcze chwilkę niech Hana podrośnie i takie kupimy :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Super puzzle ;)

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za poświęcony nam czas! Miło będzie jeśli napiszesz co sądzisz o tym poście ;-)

Coprights @ 2016, Blogger Templates Designed By Templateism | Distributed By Gooyaabi Templates