wtorek, 9 lutego 2016

Uczę się logicznego myślenia z Wyd. Siedmioróg

Kreatywnie w domu
Nie od dziś wiadomo jak ważne jest rozwijanie u dzieci logicznego myślenia. Od małego starałam się tak dobierać Kubie różne zabawy, gry i zadania aby go tego myślenia logicznego nauczyć. Dziś Kuba wspaniały 5 latek świetnie radzi sobie z przeróżnymi łamigłówkami. I dodam, że bardzo je lubi. Dziś pokażę Wam z jakimi książeczkami aktualnie ćwiczymy nasze logiczne myślenie oraz zabawy z dodawaniem i odejmowaniem :)


Uczę się logicznego myślenia to książeczka, w której znajduje się ponad 100 różnych łamigłówek i zadań logicznych, dostosowanych do możliwości dziecka w wieku 6-8 lat. To świetna książka dla wszystkich dzieci lubiących zagadki logiczne, dla dzieci, których cyferki i liczby są zabawą a nie przymusem. Podczas rozwiązywania zadań logicznych dziecko rozwija i doskonali wiele różnych umiejętności m.in zdolność skupienia uwagi, analizowanie problemów, dedukcja i wyciąganie wniosków, dostrzeganie podobieństw i analogii. Z książeczką tą rozwijanie i doskonalenie wymienionych umiejętności staje się atrakcyjną i przyjazną zabawą.Moje pierwsze działania matematyczne to książka pełna zadań matematycznych i logicznych...  ponad 100 zadań dostosowanych do możliwości dziecka w wieku 6 – 8 lat. Zadania zostały ułożone według stopnia trudności – od najłatwiejszych do najtrudniejszych, dzięki czemu praca z tą książeczką jest doskonałym sprawdzianem wiedzy matematycznej dziecka. Podczas rozwiązywania zadań dziecko rozwija i doskonali wiele różnych umiejętności... zdolność skupienia uwagi, analizowanie problemów, budowanie hipotez i ich weryfikacja, dedukcja i wyciąganie wniosków, dostrzeganie podobieństw, analogii. W książeczce tej mamy całą gamę zadań matematycznych... dodawanie i odejmowanie w różnej postaci... czasami wystarczy policzyć coś na obrazku, innym razem rozwiązać równanie, pomalować obrazek zgodnie z legendą. Dużo przedstawionych zadań jest z wykorzystaniem kostki do gry co mi osobiście bardzo się podoba... Kuba uwielbia takie zadania. Książeczka ma bardzo przyjemną szatę graficzną... jest przejrzysta bez zbędnych dodatków, które rozpraszają zazwyczaj dzieci.Obie te książeczki należą do szerszej serii książek edukacyjnych, uzupełniających program matematyki w szkole - serii Łamigłówki mądrej główki.


Kreatywnie w domu / Autorka

Kreatywnie zakręcona Mama 4 Bąków. Wspólnie z dzieciakami pokazujemy nasze pomysły na zabawę i naukę. Z nami jest zawsze twórczo, kreatywnie i przyjemnie.

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Dziękuję za poświęcony nam czas! Miło będzie jeśli napiszesz co sądzisz o tym poście ;-)

Coprights @ 2016, Blogger Templates Designed By Templateism | Distributed By Gooyaabi Templates