sobota, 6 lutego 2016

Wierszowane historie dla najmłodszych w wydaniu Zielonej Sowy

Kreatywnie w domu
Tą serię książeczek znam już chyba na pamięć chociaż mamy ją zaledwie kilkanaście dni. Zabawne, wierszowane historyjki o zwierzętach autorstwa mistrzyni słowa rymowanego - Agnieszki Frączek w połączeniu z pięknymi, ciepłymi ilustracjami Moniki Filipiny są doskonałą propozycją dla najmłodszych czytelników i ich rodziców. 


Książeczki całokartonowe a więc dziecioodporne wytrzymają nie jedno bliskie spotkanie z najmłodszymi czytelnikami. Ilustracje są po prostu urocze a zabawne wierszyki to zdecydowanie to co dzieci w wieku dwóch lat lubią najbardziej.


Bocian nauczyciel to historia o bocianie, który powrócił z zagranicy do swoich przyjaciół, powrócił na polanę w okolice sadzawki. Bocian odmieniony, wystrojony, dostojny i z całą masą walizek oznajmił przyaciołom, że będzie ich uczył. Jak oznajmił tak uczynił. Rozpoczął od słów: Kum, kum, kum - pierwszym językiem wykładowym był język żab. Nic w tym dziwnego, w końcu nie od dziś wiadomo, że podróże kształcą. Żaba w kaloszach to niewątpliwie ulubiona pozycja Oli i Emilki. Historia o żabie, która boi się wody. Czy to w ogóle możliwe? W bajkach wszystko jest możliwe a więc i taki fenomen ;). Żabka najchętniej nie wychodziłaby z domu kiedy pada. Ciocia zaprosiła żabkę na pyszny tort z muszek i herbatkę. Cóż było robić? Kalosze i gumowy płaszcz z kapturem okazały się zbawienne gdyż chęć spróbowania smakołyków była silniejsza niż słabość do wody.

W serii tej znajduje się jeszcze jedna książeczka o wesołym ślimaku...

Obie te książeczki są w ostatnich dniach u nas na topie... twarda grubokartonowa struktura, śliskie strony i piękne nasycone barwy to to co przyciąga uwagę moich dzieci.Dziękujemy Wydawnictwu Zielona Sowa za otrzymane egzemplarze.

Kreatywnie w domu / Autorka

Kreatywnie zakręcona Mama 4 Bąków. Wspólnie z dzieciakami pokazujemy nasze pomysły na zabawę i naukę. Z nami jest zawsze twórczo, kreatywnie i przyjemnie.

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Dziękuję za poświęcony nam czas! Miło będzie jeśli napiszesz co sądzisz o tym poście ;-)

Coprights @ 2016, Blogger Templates Designed By Templateism | Distributed By Gooyaabi Templates