wtorek, 1 marca 2016

Matematyka dla pierwszaka

Kreatywnie w domu


Zdobywania wiedzy bądź jej utrwalania nigdy dość. Praktyka czyni mistrza. A więc ćwiczymy, ćwiczymy aby nabrać wprawy w liczeniu wspólnie z Wydawnictwem Siedmioróg.


Matematyka niezbędnik pierwszoklasisty to książeczka co prawd przeznaczona dla pierwszaków a Kubuś pierwszakiem będzie ale dopiero za rok jednak nic nie szkodzi na przeszkodzie troszkę poćwiczyć.


Fajna książeczka, w której pojęcia matematyczne są wprowadzane zgodnie z zasadą stopniowania trudności. Początkowo zadania są banalnie proste nawet dla mojego 5latka, jednak im dalej tym trudniej. Zakres liczbowy od 0 do 100 jest sukcesywnie rozszerzany.Poza zadaniami z zakresu dodawania i odejmowania znajdują się w niej również zadania związane z przeliczaniem pieniędzy, miar czy wag. Dla nas to nowość więc na pewno zagłębimy się w temat na dłużej.
Książeczka przeznaczona dla pierwszoklasisty jednak czy aby na pewno w pierwszej klasie podstawówki dzieciaki uczą się już tabliczki mnożenia i dzielenia? Tego nie wiem ale fajnie, że są tutaj również zadania z tego zakresu. Dzięki czemu książeczka posłuży nam na dłużej :)


Na końcu książeczki znajdują się testy podsumowujące, które służą samokontroli. Pokazują ile dziecko już umie, jakie nabyło umiejętności a nad czym musi jeszcze popracować.Mały Matematyk to również książeczka przeznaczona dla pierwszaków. Nie co inna od tej opisywanej powyżej.


Dzięki naklejkom dołączonych na pierwszych stronach, rozwiązywanie kolejnych zadań stanie się dla dziecka przyjemnością. Naklejki to taki mały motywator do pracy. Sprytny chwyt bo wiadomo jak dzieciaki kochają naklejki i jak lubią być nagradzane. Na każdej stronie znajduję się miejsce na naklejenie takiej naklejki.Dzieci, które potrzebują dużo ćwiczeń, znajdą tu ciekawe zadania, a szukające wyzwań bystrzaki potrudzą się, rozwiązując łamigłówki. Zadania trudniejsze, wykraczające poza podstawę programową, zostały oznaczone gwiazdką. Zadania są zróżnicowane więc ich rozwiązywanie nie powinno znudzić dzieciaki.


 


A dla rodziców, którym nie za bardzo chce się liczyć i sprawdzać poprawność wykonanych przez dziecko zadań a końcu książki umieszczone są rozwiązania zadań ;)


Ostatnią książeczką jaką Wam dziś pokażę to książeczka Dodaję i odejmuję


Dzięki tej książce dziecko nauczy się dodawania i odejmowania w zakresie od 0 do 20.Zadania z tabelkami do uzupełnienia przeplatane są innymi ciekawymi zadaniami dzięki czemu rozwiązywanie kolejnych równań nie staje się monotonnym zadaniem.
Atrakcją dla dzieci w tej książeczce bez wątpienia jest kolorowy plakat obejmujący dodawanie i odejmowanie w zakresie od 0 do 20. Plakat, który przygotowano tak, aby dziecko samodzielnie sprawdziło poprawność swoich rozwiązań, nie korzystając z gotowych odpowiedzi.
Zaletą tych książeczek jest niewątpliwie również cena... nie wydamy na nie majątku :)

Kreatywnie w domu / Autorka

Kreatywnie zakręcona Mama 4 Bąków. Wspólnie z dzieciakami pokazujemy nasze pomysły na zabawę i naukę. Z nami jest zawsze twórczo, kreatywnie i przyjemnie.

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Dziękuję za poświęcony nam czas! Miło będzie jeśli napiszesz co sądzisz o tym poście ;-)

Coprights @ 2016, Blogger Templates Designed By Templateism | Distributed By Gooyaabi Templates