czwartek, 3 marca 2016

Mówimy po polsku z Wyd. Siedmioróg

Kreatywnie w domu

Czytanie Kubie wychodzi coraz lepiej. Z dnia na dzień czyta coraz płynniej. Są momenty, że czytanie przypomina dukanie ale nie poddajemy się ;) Czytamy codziennie choćby kilka zdań. Czytamy różne elementarze, przypadkowe książeczki tak aby nieco urozmaicić to czytanie. Ostatnio dość często sięgamy po bardzo ciekawą książkę wydaną nakładem Wydawnictwa SIEDMIORÓG.


Słownik języka polskiego Mówimy po polsku. Ilustrowany słownik Języka Polskiego wydany jest w bardzo przyjazny dla dziecka sposób. Całość podzielona jest na 26 tematycznych  rozdziałów, dzięki temu dzieci poznają zbiór wyrazów związanych z danym tematem. Łącznie około tysiąca słów i zwrotów.


Każdy rozdział składa się z dwóch części:
- pierwsza z nich uczy pisowni słów za pomocą planszy ilustracyjnej, na której znajdują się najważniejsze słówka związane z tematem, pod nią zaś znajdują się proste zdania, na podstawie których dziecko może ułożyć nowe, swoje zdania.
- druga zawiera czytanki, wierszyki i scenki dialogowe, przedstawione w formie komiksowej, ukazujące wykorzystanie poznanych słów i ułatwiające ich zapamiętanie. Nauka z tym słownikiem jest więc przyjemna i pozwalają szybciej utrwalić słownictwo.

Wszystko napisane dość dużymi literami więc nie ma większego problemu z samodzielnym czytaniem a wręcz przeciwnie zachęca dziecko do samodzielnej pracy. Książka pomimo, iż jest bardzo kolorowa to jest bardzo przejrzysta. Duże panoramiczne ilustracje pomagają w odgadnięciu znaczenia poznawanych słówek.

Na końcu słownika znajduje się słowniczek ortograficzny z informacjami gramatycznymi (miejsce podziału wyrazu na sylaby, co niewątpliwie ułatwia naukę czytania, formy liczby mnogiej rzeczowników, formy rodzaju męskiego, żeńskiego i nijakiego przymiotników oraz pierwsza osoba liczby pojedynczej w czasie teraźniejszym czasowników).
Do słownika załączona jest również płyta.


Za moich czasów słowniki były czarno-białe a ten jest świetnie wydany, kolorowy i bardzo ciekawy.

POLECAM  :)


Kreatywnie w domu / Autorka

Kreatywnie zakręcona Mama 4 Bąków. Wspólnie z dzieciakami pokazujemy nasze pomysły na zabawę i naukę. Z nami jest zawsze twórczo, kreatywnie i przyjemnie.

1 komentarze:

  1. Widziałam gdzieś ostatnio słownik j. angielskiego z tej serii. Obydwa wyglądają bardzo kolorowo i ciekawie :-)

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za poświęcony nam czas! Miło będzie jeśli napiszesz co sądzisz o tym poście ;-)

Coprights @ 2016, Blogger Templates Designed By Templateism | Distributed By Gooyaabi Templates