niedziela, 6 marca 2016

Podróże palcem po mapie

Kreatywnie w domu


Bardzo lubię puzzle, tylko ładne, nie te z obrazkami z disneyowskich bajek czy hitowych filmów dla dzieci. Puzzle, które Wam dziś przedstawię wpadły mi w oko jakiś czas temu gdy buszowałam za ciekawymi puzzlami dla Oli. Buszowałam i znalazła bardzo fajne puzzle w jeszcze fajniejszej cenie i chociaż Kuba nie przepada za puzzlami to wiedziałam, że te mu się na pewno spodobają. I nie myliłam się :) Puzzle te okazały się strzałem w dziesiątkę.


Mapa Polski, Castorland Puzzle, dla dzieci powyżej 6 roku życia (co sprytniejszy 5latek powinien dać sobie z nimi radę ;)). Puzzle 100 elementowe  a po ułożeniu układanka przybiera format 35/33 cm.Dodatkowo do mapy dołączonych jest 14 osobnych puzzli z charakterystycznym elementem 14 głównych/największych miast Polski.Puzzle są na prawdę bardzo fajne. Ładne, kolorowe, ciekawe -  mapy zawsze są interesujące a tu przy okazji układania można się czegoś nauczyć. Zamki, zwierzęta, główne rzeki, charakterystyczne dla danych regionów cechy, symbole, flagi sąsiadów itd.Puzzle te jeszcze bardzie spodobały się Kubie w momencie, gdy po ich ułożeniu zaczęliśmy szukać tak pi razy oko miejsca na mapie odpowiadającemu naszemu miejscu zamieszkania. I jakie było nasze zdziwienie gdy na mapie dostrzegliśmy MIELEC :D


Takie puzzle są niezwykle edukacyjne. Zachęcają one dzieciaki do zdobywania nowej wiedzy dotyczącej naszego kraju bądź też do pogłębiania posiadanej już wiedzy. Nauka przez zabawę jest najlepsza!
A gdy poznamy już Polskę warto rozszerzyć zabawę o poznawanie świata choć tak na prawdę puzzle te są znacznie łatwiejsze do ułożenia. Składają się z 40 elementów.Elementy do układania są nieco większe i pomimo 2,5 krotnie mniejszej ilości puzzli ułożona mapa jest znacznie większa... 59x40 cm. Nie jest aż tak bardzo szczegółowa jak mapa Polski. Pokazane są na niej głównie zwierzęta jakie można spotkać na danym kontynencie oraz charakterystyczne budynki. Na mapie nie mogło również zabraknąć chyba najważniejszego miejsce na całym świecie... miejsce zamieszkania Św. Mikołaja! 

Puzzle są dość grube więc nie zniszczą się tak szybko i tu duży plus bo mam nadzieję, że przeżyją całą moją trójkę ;)

Tak jak pisałam wcześniej... Kuba za puzzlami nie przepada ale tych nie pozwala mi układać razem z nim. Może dziewczynki kiedyś mi pozwolą ;)


Polecam puzzle małym i większym podróżnikom, nawet jeśli podróżują tylko palcem po mapie :)

Puzzle do kupienia w naszej ulubionej Krainie Szkraba.

Kreatywnie w domu / Autorka

Kreatywnie zakręcona Mama 4 Bąków. Wspólnie z dzieciakami pokazujemy nasze pomysły na zabawę i naukę. Z nami jest zawsze twórczo, kreatywnie i przyjemnie.

1 komentarze:

  1. Fajne są... Szczególnie te z mapą Polski :-)

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za poświęcony nam czas! Miło będzie jeśli napiszesz co sądzisz o tym poście ;-)

Coprights @ 2016, Blogger Templates Designed By Templateism | Distributed By Gooyaabi Templates