piątek, 18 marca 2016

Puzzlomanii ciąg dalszy

Kreatywnie w domu


Nie ma dnia aby Olcia nie układała puzzli dlatego pełne urozmaicenie jak najbardziej wskazane. Do naszej wciąż powiększającej się kolekcji dołączyły dwa świetne zestawy puzzli.


Oba zestawy składają się z 20 dużych elementów, które po ułożeniu tworzą piękny, kolorowy obrazek. Oba zestawy to puzzle konturowe, które ułatwiają dziecku układanie. Warto układać z dzieckiem puzzle bo rozwijają one kreatywne myślenie, pobudzają wyobraźnię oraz uczą maluchy koncentracji. Same plusy z takiej zabawy :) A puzzle Castorland dodatkowo kuszą swoją ceną i bogatym wyborem.


Wybrałam dla Olci puzzle ze zwierzątkami oraz puzzle, które po ułożeniu tworzą jeden z jej ulubionych wierszyków... o dziadku i rzepce ;)


 Po ułożeniu puzzli można porozmawiać z dzieckiem o zwierzątkach na nich występujących, z maluszkami można pobawić się w zabawy dźwiękonaśladowcze. Można pobawić się w szukanie zwierzątka, które jest największe bądź najmniejsze. Można wszystko ;) Więc nie są to tylko zwyczajne puzzle... to puzzle edukacyjne :)"Zasadził dziadek rzepkę w ogrodzie,
Chodził te rzepkę oglądał co dzień.
Wyrosła rzepka jędrna i krzepka,
Schrupał by rzepkę
z kawałkiem chlebaka!
Więc ciągnie rzepkę dziadek niebożę,
Ciągnie i ciągnie, wyciągnąć nie może!"


Do tej pory Ola tylko słuchała wierszyka i oglądała rysunki w książce, od niedawna może sama ułożyć obrazek do do wiersza Tuwima.Gdy dobrze opanujemy puzzle 20 elementowe zabierzemy się za większe zestawy z mniejszym rozmiarem puzzli :)


Ogromny wybór puzzli znajdziecie w naszej ulubionej Krainie Szkraba. Ale Kraina Szkraba to nie tylko puzzle, to chyba jeden z lepiej wyposażonych sklepów internetowych i stacjonarnych z na prawdę bardzo fajnymi zabawkami znanych i dobrych marek :)


Kreatywnie w domu / Autorka

Kreatywnie zakręcona Mama 4 Bąków. Wspólnie z dzieciakami pokazujemy nasze pomysły na zabawę i naukę. Z nami jest zawsze twórczo, kreatywnie i przyjemnie.

1 komentarze:

  1. Mamy z tej firmy 4xformat :) córcie układały od najmłodszych lat :) te też super się prezentuja

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za poświęcony nam czas! Miło będzie jeśli napiszesz co sądzisz o tym poście ;-)

Coprights @ 2016, Blogger Templates Designed By Templateism | Distributed By Gooyaabi Templates