piątek, 18 marca 2016

Puzzlomanii ciąg dalszy

Ewelina Gancarz


Nie ma dnia aby Olcia nie układała puzzli dlatego pełne urozmaicenie jak najbardziej wskazane. Do naszej wciąż powiększającej się kolekcji dołączyły dwa świetne zestawy puzzli.


Oba zestawy składają się z 20 dużych elementów, które po ułożeniu tworzą piękny, kolorowy obrazek. Oba zestawy to puzzle konturowe, które ułatwiają dziecku układanie. Warto układać z dzieckiem puzzle bo rozwijają one kreatywne myślenie, pobudzają wyobraźnię oraz uczą maluchy koncentracji. Same plusy z takiej zabawy :) A puzzle Castorland dodatkowo kuszą swoją ceną i bogatym wyborem.


Wybrałam dla Olci puzzle ze zwierzątkami oraz puzzle, które po ułożeniu tworzą jeden z jej ulubionych wierszyków... o dziadku i rzepce ;)


 Po ułożeniu puzzli można porozmawiać z dzieckiem o zwierzątkach na nich występujących, z maluszkami można pobawić się w zabawy dźwiękonaśladowcze. Można pobawić się w szukanie zwierzątka, które jest największe bądź najmniejsze. Można wszystko ;) Więc nie są to tylko zwyczajne puzzle... to puzzle edukacyjne :)"Zasadził dziadek rzepkę w ogrodzie,
Chodził te rzepkę oglądał co dzień.
Wyrosła rzepka jędrna i krzepka,
Schrupał by rzepkę
z kawałkiem chlebaka!
Więc ciągnie rzepkę dziadek niebożę,
Ciągnie i ciągnie, wyciągnąć nie może!"


Do tej pory Ola tylko słuchała wierszyka i oglądała rysunki w książce, od niedawna może sama ułożyć obrazek do do wiersza Tuwima.Gdy dobrze opanujemy puzzle 20 elementowe zabierzemy się za większe zestawy z mniejszym rozmiarem puzzli :)


Ogromny wybór puzzli znajdziecie w naszej ulubionej Krainie Szkraba. Ale Kraina Szkraba to nie tylko puzzle, to chyba jeden z lepiej wyposażonych sklepów internetowych i stacjonarnych z na prawdę bardzo fajnymi zabawkami znanych i dobrych marek :)


Ewelina Gancarz / Autorka

Kreatywnie zakręcona Mama 4 Bąków. Wspólnie z dzieciakami pokazujemy nasze pomysły na zabawę i naukę. Z nami jest zawsze twórczo, kreatywnie i przyjemnie.

1 komentarze:

  1. Mamy z tej firmy 4xformat :) córcie układały od najmłodszych lat :) te też super się prezentuja

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za poświęcony nam czas! Miło będzie jeśli napiszesz co sądzisz o tym poście ;-)

Coprights @ 2016, Blogger Templates Designed By Templateism | Distributed By Gooyaabi Templates