sobota, 30 kwietnia 2016

Domowe labolatorium czyli eksperymentujemy z Zieloną Sową

Kreatywnie w domuWakacje zbliżają się nieuchronnie wieeeeelkimi krokami. Zanim się obejrzę całą trójkę moich Szkrabów będę mieć w domu 24 godziny na dobę. Coś z nimi trzeba będzie "robić". Bajki oglądają (a właściwie tylko Kuba ogląda) sporadycznie... jak mama chce mieć chwilę czasu dla siebie i akurat dziewczynki śpią. No cóż... pozostaje ponad 10 godzin zabaw, nauki, malowania, lepienie, eksperymentowania itp itd. 

Dlatego też już teraz zaopatruję się w różne ciekawe książki i gry, które pozwolą mi ciekawie wypełnić ten czas z dzieciakami. 

Jedno co wiem, na pewno będziemy eksperymentować na różne sposoby... w końcu mama chemik :P ciekawe ile razy dzieciaki poeksperymentują na mamie cierpliwość ;)

Będziemy eksperymentować wspólnie z Zieloną Sową. Jestem zbyt leniwa a i nie mam czasu na szperanie po necie... dzięki wspaniałym książkom Domowe laboratorium. Eksperymenty dla ciekawskich będę mieć wszystko podane jak na tacy i zawsze pod ręką :D


Książki wypełnione po brzegi eksperymentami. Całe mnóstwo łatwych i bezpiecznych doświadczeń, które dzieciom ciekawym świata pomogą zrozumieć tajemnicze zjawiska natury, a rodzicom - wyjaśnić je.

Każdy eksperyment to szczegółowa instrukcja, krok po kroku opisane wykonanie. Znajdziemy w nich ogrom eksperymentów pokazujących jak korzystając z dostępnych materiałów ukazać prawa rządzące ciepłem, powietrzem, wodą, światłem, elektrycznością i zjawiskami magnetycznymi. Każdy eksperyment uzupełniony jest o krótkie wyjaśnienie obserwowanych zjawisk. Jest miejsce na swoje spostrzeżenia. Prawdziwy raj dla małych i większych chemików!

 

 
 To będą niesamowicie eksperymentalne WAKACJE :D

Kreatywnie w domu / Autorka

Kreatywnie zakręcona Mama 4 Bąków. Wspólnie z dzieciakami pokazujemy nasze pomysły na zabawę i naukę. Z nami jest zawsze twórczo, kreatywnie i przyjemnie.

1 Comments:

  1. Świetne książki.
    Ile jest eksperymentów w każdej z nich?
    Czy mogłabym poprosić o foto spisów treści? :)

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za poświęcony nam czas! Miło będzie jeśli napiszesz co sądzisz o tym poście ;-)

Coprights @ 2016, Blogger Templates Designed By Templateism | Distributed By Gooyaabi Templates