sobota, 23 kwietnia 2016

Zaproś dziecko do wspólnej zabawy z Sierra Madre

Kreatywnie w domugotuj z dzieckiem

Wydawnictwo Sierra Madre wydało właśnie wyjątkową serię "książeczek" dla dzieci w wieku 4-9 lat... Eksperymentuj z Dzieckiem oraz Gotuj z Dzieckiem. "Książeczki" te to zbiór 30 kart zamkniętych w podręcznym pudełku.


Eksperymentuj z Dzieckiem - to oryginalny i różnorodny zbiór zabaw badawczych, które inspirują zarówno rodziców jak i dzieci do spędzenia wyjątkowego czasu razem. 30 kart z różnymi eksperymentami dla dzieci. Każda karta to inny eksperyment do wykonania.


Każda karta zawiera następujące informacje... intrygujący tytuł, niezbędne do wykonania doświadczenia rekwizyty, opis kroków, które należy kolejno wykonać, by przeprowadzić eksperyment, naukowe wyjaśnienie zjawiska oraz rady dla młodego naukowca. Czyli wszystko to, co małemu badaczowi do szczęścia potrzebne. Dodatkowo każdy eksperyment posiada skalę trudności jego wykonania.

 Nie pękaj BALON to nasz ulubiony eksperyment! 


A czy Wam udało się kiedyś złapać piłkę w pułapkę?
Powyższe eksperymenty to tylko niewielka część tego co kryje w sobie Eksperymentuj z Dzieckiem. Przed nami kolejne zabawy w eksperymentowanie i kolejne dni wypełnione na świetnej zabawie. Przez zabawę będziemy zagłębiać się w świat nauki, poznawać coraz to nowsze fakty z zakresu fizyki i chemii. 
Jeśli chcecie wraz z dziećmi rozpocząć naukową przygodę, na nowo odkrywać świat, przekazując przy tym praktyczną wiedzę Waszym dzieciom i jednocześnie wyśmienicie się bawić to pakiet od  Wydawnictwa Sierra Madre będzie dla Was idealny!


Jeśli znudzi Wam się zabawa w małego chemika czy fizyka, zaproś swoje dziecko do kuchni, gdzie razem z Gotuj z Dzieckiem rozpoczniecie swoją kulinarną przygodę. Wspólne gotowanie i spożywanie posiłków to przecież nie tylko świetna zabawa, ale również niezapomniane chwile spędzone razem.


Gotuj z dzieckiem podzielone jest na 3 części: przystawki, dania główne oraz desery. Każda z części zawiera 10 przepisów. Na każdym z przepisów widnieje informacja o czasie jego wykonania, stopniu trudności, ile głodnych osób zadowoli swoje brzuchy. Są składniki niezbędne do wykonania danej potrawy, opis jej wykonania a także rady dla młodych Szefów Kuchni.Zestaw zawiera również plakat z rozpiską wszystkich przepisów oraz informację w jaki sposób należy odczytywć karty.
Bardzo fajnie wykonane karty i ciekawe potrawy. Zaprośmy więc nasze dzieci do kuchni, pozwólmy im na rozwijanie zmysłu smaku, węchu i dotyku.

My mamy ograniczone pole manewru bo dzieciaki chodzą do przedszkola... zostają nam tylko weekendy na wspólne pichcenie. Poczekamy jeszcze chwilkę na sezonowe owoce i działamy :) Już widzę te maślane oczka na widok tych pysznych deserów :D

Gotuj z Dzieckiem jak i Eksperymentuj z Dzieckiem to pięknie ilustrowane karty, proste teksty i rysunki dopasowane do stopnia rozwoju dziecka. Warto mieć je pod ręką. Nie tracimy wówczas czasu na wyszukiwanie informacji w necie.
Kreatywnie w domu / Autorka

Kreatywnie zakręcona Mama 4 Bąków. Wspólnie z dzieciakami pokazujemy nasze pomysły na zabawę i naukę. Z nami jest zawsze twórczo, kreatywnie i przyjemnie.

2 komentarze:

  1. Karty z eksperymentami udało mi się wygrać w konkursie i przyznam, że pomysł jest świetny. Karty wykonane są bardzo starannie i dobrze opisane etapy wykonywania doświadczeń. Niektóre już przetestowałam, ale jeszcze duża część czeka na swoją kolej.

    OdpowiedzUsuń
  2. Karty z eksperymentami są świetne! Na pewno je kupię i razem z moimi przedszkolakami będziemy codziennie eksperymentować :)
    Karty z przepisami z kolei niezbyt przypadły mi do gustu, tzn. niezbyt nadają się do wykorzystania w przedszkolu, no i dość dużo czekoladowych deserów ;)

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za poświęcony nam czas! Miło będzie jeśli napiszesz co sądzisz o tym poście ;-)

Coprights @ 2016, Blogger Templates Designed By Templateism | Distributed By Gooyaabi Templates