poniedziałek, 23 maja 2016

Nowa przyjaciółka przedszkolaków - Marysia

Kreatywnie w domu


Kim jest Marysia? Marysia to bardzo sympatyczna i radosna dziewczynka. Przeżywa niezwykłe przygody i zawsze towarzyszy jej mały psotnik – chomik Gryzek. Mała dziewczynka ma takie same radości i problemy, co jej rówieśnicy. Opowiadania z tej serii poruszają tematy bliskie dzieciom, oswajają z emocjami, uczą rozwijać nowe słownictwo. Opowiadania te przede wszystkim uczą mądrych i poprawnych zachowań. To seria książeczek skierowana dla przedszkolaków i muszę przyznać, że bardzo przypadła moim przedszkolakom do gustu.


Marysia ubiera się sama pokazuje jakie trudności napotyka dziecko, ucząc się samodzielności. Dla Marysi rozbieranie się to żaden problem ale z ubieraniem się już nie jet tak łatwo. Dziewczynka nie zastanawia się, co się dzieje ze pozdejmowanymi ubraniami, które w dodatku rozrzuca po całym mieszkaniu (jakbym widziała mojego Kubę). Pewnego ranka dziewczynka musiała ubrać się całkiem sama i nie mogła się zdecydować co założyć. Kiedy się wreszcie zdecydowała, czerwona sukienka okazała się... za mała! A Gryzek, jak to Gryzek, wcale nie pomagał, ale rozmyślał, co by tu zbroić. W końcu po wielu trudach Marysia ubrała się sama, zupełnie bez pomocy. Ale czy dziewczynka aby na pewno wszystko założyła poprawnie? Fajna pozycja dla każdego przedszkolaka, który ma problem z samodzielnym ubieraniem.
 

Opowieść o Marysi i jej kłopotach z samodzielnym ubieraniem podkreśla radość i satysfakcję z osiągniętego celu. Moje dzieciaki podłapały hasło... "Podobno noszenie bielizny na lewej stronie przynosi szczęście" i teraz nic tylko ubierają majcie na lewą stronę :P

Opowieść Marysia ubiera się sama stałą się u nas doskonałym początkiem do rozmów z dziećmi. Jak już pisałam Kuba rozrzuca ubrania gdzie popadnie. Dzięki Marysi już wie, że ubrania porozrzucane po domu same nie znikają, brudne – same się nie piorą, a wysuszone – same nie układają się na pólkach :) Od dziś Kuba swoje brudne ubrania wrzuca do kosza na brudne ciuchy a wyprane sam składa i układa na swojej półce.

Marysia w restauracji z kolei pokazuje przedszkolakom w jaki sposób należy zachowywać się w miejscu publicznym.W życiu każdego dziecka nadchodzi kiedyś taki moment, w którym wspólnie z rodzicami uda się na obiad do restauracji. A tam obowiązują pewne zasady... trzeba się dobrze zachowywać, nie można krzyczeć i biegać, należy spokojnie siedzieć przy stole. Marysia ze swoim braciszkiem bardzo ucieszyli się z tej wizyty. Wszystko byłoby ok, gdyby nie to, iż Marysia w pewnym momencie poczuła się znudzona... ileż można czekać na zamówione danie. Co wymyśliła Marysia? Jak skończyła się wizyta w restauracji? Czy rodzice zabiorą jeszcze Marysię z Gryzkiem do restauracji?
 

Książka o Marysi, która wybiera się do restauracji jest dla dzieci przykładem dobrego i niewłaściwego zachowania w restauracji. Nie ma wrzasków i krzyków, za to jest pokazana prawdziwa dziecięca ciekawość i proste zasady obowiązujące w restauracji.

Opowiadania o Marysi są zabawne, a przy tym bardzo mądre. Kolorowe ilustracje przyciągają uwagę. Krótkie opowiadania napisane są ładnym prostym językiem. Dodatkowo na każdej stronie pod tekstem narysowane są pojedyncze przedmioty/sytuacje, o których jest mowa, obrazując uczą właściwego nazywania.

Seria książeczek o Marysi jest już na prawdę spora i aż dziw, że my odkrywamy ją dopiero teraz :) Nadrobimy pozostałe książeczki i z niecierpliwością czekamy na kolejne!
  

Kreatywnie w domu / Autorka

Kreatywnie zakręcona Mama 4 Bąków. Wspólnie z dzieciakami pokazujemy nasze pomysły na zabawę i naukę. Z nami jest zawsze twórczo, kreatywnie i przyjemnie.

2 Comments:

  1. Joanna Szarańska26 maja 2016 17:29

    Wydaje się super! U nas rządzi Kicia Kocia, muszę sprawdzić, czy tematy się dublują :)

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za poświęcony nam czas! Miło będzie jeśli napiszesz co sądzisz o tym poście ;-)

Coprights @ 2016, Blogger Templates Designed By Templateism | Distributed By Gooyaabi Templates