czwartek, 5 maja 2016

Programowanie dla dzieci

Kreatywnie w domu


Najmłodsze dziecko wydawnictwa Sierra Madre... Hello Ruby to książka pokazująca, że programowanie wcale nie musi być trudne. Książka skierowana dla dzieci 4-8lat.


Kolorowa, napisana prostym językiem tak aby przedszkolaki nie miały problemu ze zrozumieniem zadań. Na początku poznajemy przyjaciół Ruby i samą Ruby, po czym zaczynamy wielką przygodę!
Ruby znajduje informację od taty, który wyjechał w kolejną służbową podróż, że ma zadanie do wykonania - musi znaleźć pięć klejnotów. Tata ukrył je w różnych miejscach, a Ruby szybko znajduje wskazówki pod jego biurkiem. Układa plan. Tworzy mapę. I wyrusza w poszukiwaniu drogocennych kamieni. Podczas poszukiwań ma mnóstwo zadań do wykonania. Jednak od czego są przyjaciele... oni zawsze są chętni do pomocy...  pingwiny pomagają przy budowie tratwy i wydobyciu pierwszego klejnotu z dna rzeki, Django pomaga jej w przeprawie przez rzekę. Mając już cztery klejnoty, nagle Ruby przestaje zależeć na zdobyciu ostatniego. Czy uda jej się zdobyć wszystkie klejnoty?Świetnym pomysłem na uzupełnienie opowiadania jest Zeszyt Ćwiczeń, znajdujący się tuż za opowiadaniem. Jest w nim masę zadań, również podzielonych na rozdziały, które pozwolą zgłębić wiedzę na temat programowania. Zadania przedstawią w praktyce problemy ze świata kodowania: jak stworzyć algorytm (mycia zębów), jak rozpoznać wzór (obrazków na tapecie), jak ułożyć pętlę (figur tanecznych), czy też jak szukać błędu w instrukcji (przygotowania kąpieli).Dzięki Hello Ruby dziecko:
  • ćwiczy umiejętności logicznego i abstrakcyjnego myślenia,
  • rozwija swoją wyobraźnię i kreatywność,
  • dowiaduje się, co to algorytm, sekwencja i pętla,
  • stawia pierwsze kroki w świecie programowania.

Programowania można uczyć się już od najmłodszych lat i że nauka przez zabawę stanowi dla dzieci fascynującą przygodę!

Kreatywnie w domu / Autorka

Kreatywnie zakręcona Mama 4 Bąków. Wspólnie z dzieciakami pokazujemy nasze pomysły na zabawę i naukę. Z nami jest zawsze twórczo, kreatywnie i przyjemnie.

1 komentarze:

Dziękuję za poświęcony nam czas! Miło będzie jeśli napiszesz co sądzisz o tym poście ;-)

Coprights @ 2016, Blogger Templates Designed By Templateism | Distributed By Gooyaabi Templates