piątek, 24 czerwca 2016

Leon i Malinka - słoń i świnka

Ewelina Gancarz


Leon i Malinka... słodkie imiona prawda? Słoń i świnka... niezwykłe osobowości, prawdziwi przyjaciele. Bohaterowie książek Mo Willemsa Złamałem trąbę oraz Mieszkamy w książce Wydawnictwa Babaryba


Pierwsza z nich skupia się na zawiłej historii opowiadanej przez słonia Leona... historii o tym, jak złamał swoją trąbę. Świnka Malinka stara się cierpliwie słuchać, a my wraz z nią śledzimy opowieść Leona. Historia pełna zwrotów akcji, nieprzewidywalna i zaskakująca. Leon bawił się z hipopotamem. By okazać swoją siłę podniósł Hipcia na trąbie. Do zabawy dołączył się Nosorożec. Leonek dał radę podnieść obu! Baa podniósł nawet siostrę Hipcia i ogromny fortepian i... czy właśnie wtedy złamał nos? Koniecznie sami musicie się tego przekonać ;)
A jak to się stało, że i Malinka złamała nos? Odpowiedź może być tylko jedna...


Z kolei w drugiej książce Leon i Malinka odkrywają, że są mieszkańcami... książki, która właśnie jest przez nas czytana. Przyglądają się nam i każą powtarzać słowa. My oczywiście powtarzamy, bo przecież czytamy –  zwierzaki płaczą ze śmiechu a my razem z nimi. Jednak jest coś co budzi postrach i przerażenie w oczach zwierząt. Co to takiego? I jak z tego wybrną?Obie książki są przeurocze w swojej prostocie. Doskonałe nadają się do nauki samodzielnego czytania. Pomimo, iż każda z nich zawiera 57 stron to tekstu nie jest w nich za wiele. Duże litery, nie ma rozpraszającego tła, pełnego detali - jest biała kartka a na niej jeden konkretny obrazek. 

Moje Szkraby uwielbiają te książki. Serce się raduje, gdy najstarsze dziecko czyta samodzielnie młodszemu rodzeństwu :)

Wydawca: Wydawnictwo Babaryba
Autor: Mo Willems
Oprawa: twarda

Ewelina Gancarz / Autorka

Kreatywnie zakręcona Mama 4 Bąków. Wspólnie z dzieciakami pokazujemy nasze pomysły na zabawę i naukę. Z nami jest zawsze twórczo, kreatywnie i przyjemnie.

2 komentarze:

Dziękuję za poświęcony nam czas! Miło będzie jeśli napiszesz co sądzisz o tym poście ;-)

Coprights @ 2016, Blogger Templates Designed By Templateism | Distributed By Gooyaabi Templates