czwartek, 16 czerwca 2016

Otwórz okienko a tam... kształy

Kreatywnie w domu

Nauka cyferek, liczenia u mojej 3 latki przebiega bez większych zakłóceń. Pomału rozszerzamy wiedzę o kolejne podstawy królowej nauk. Z pomocą przyszła nam magiczna książka pełna otwieranych okienek.


Książka choć nie ma dużej ilości stron to zajmuje dzieciaki na dłuższą chwilę. Jest wertowana zarówno przez Kubę jak i przez dziewczyny każdego dnia. Tak, tak książka ta nadaje się zarówno dla 2-3 latka jak i 5 latka. Każda rozkładówka ma inne miejsce, do którego przenosi się mały czytelnik.. Dzieciaki odwiedzają port, cyrk, udają się na urodziny, bawią się w chowanego. Wszystko to oczywiście w towarzystwie podstawowych kształtów: koło, kwadrat, trójkąt, prostokąt, romb czy owal. Pierwsze strony to okienka pod którymi ukryte są wymienione powyżej kształty. Dziecko odkrywa okienka, uczy się jak wygląda dany kształt, czym różni się od innego kształtu, porównuje, analizuje. Z kolei dzieciaki, które już potrafią to robić utrwalają sobie zdobytą wiedzę w ciekawy sposób.

W książce tej dzieci nie tylko poznają czy utrwalają kształty ale rozwiązują proste zagadki, w których poza wiedzą muszą wykazać się spostrzegawczością.
Dalsze strony książki są jeszcze bardziej magiczne. Pokazują dziecku w jaki sposób z  danego kształtu otrzymać inny, zupełnie nowy kształt. Wszystko to oczywiście dzieje się za pomocą otwieranych okienek. Dziecko otwiera trójkąt a tam powstaje romb. Innym razem z prostokąta powstaje kwadrat i na odwrót. Takie matematyczne czary-mary.Im dalej tym zadania postawione przed małym czytelnikiem coraz trudniejsze... poza nauką kształtów dzieci utrwalają sobie liczenie.Całe mnóstwo okienek zapewnia książce nutę tajemniczości. Superowe jest to, że dzieciaki samodzielnie mogą sprawdzić czy poprawnie wykonali zadanie. Rewelacja. Te uśmiechnięte miny i radość, gdy otwierają okienko a tam ukazuje się figura, którą właśnie wypowiedzieli. Na prawdę świetna zabawa!


Otwórz okienko. Kształty
Wydawnictwo Olesiejuk
Ilość stron: 14
Oprawa: twarda
Rok wydania: 2016

Tania książka - Tanie Książki i podręczniki

Kreatywnie w domu / Autorka

Kreatywnie zakręcona Mama 4 Bąków. Wspólnie z dzieciakami pokazujemy nasze pomysły na zabawę i naukę. Z nami jest zawsze twórczo, kreatywnie i przyjemnie.

2 Comments:

  1. Super! Moja Mała byłaby z pewnością zachwycona..

    OdpowiedzUsuń
  2. Elżbieta Rachtan14 lipca 2016 16:48

    Ta książeczka jest identyczna jak Lift the flap Usborne, tylko po polsku. Ciekawe czy wyjdą też pozostałe, bo są świetne.

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za poświęcony nam czas! Miło będzie jeśli napiszesz co sądzisz o tym poście ;-)

Coprights @ 2016, Blogger Templates Designed By Templateism | Distributed By Gooyaabi Templates