środa, 15 czerwca 2016

Torcikomania...

Ewelina Gancarz

Torcik... jak sama nazwa wskazuje gra, która świetnie spisze się jako prezent urodzinowy dla starszych przedszkolaków. Świetnie sprawdzi się na nie jednych urodzinach. Rozgrywka trwa krótko, przebiega w dość szybkim tempie, pełna emocji zwłaszcza pod koniec rundy, kiedy to lada moment można spodziewać się ataku na tort.


W skład gry wchodzi 30 kart z ilustracją tortu, płytka z tortem, pisak z pieczątką oraz instrukcja.


Karty występują w 6 kolorach - po 5 w każdym kolorze.
Z talii bierze się po pięć kart w tylu kolorach, ilu graczy bierze udział w rozgrywce. Pozostałe karty odkłada się do pudełka – nie będą potrzebne podczas gry. Karty trzeba dokładnie potasować i rozdać po równo między graczy. Każdy gracz bierze swoje na rękę i nie pokazuje przeciwnikom. Płytkę z tortem kładzie się na środku stołu, a pieczątkę odkłada się na bok.


Gracze wymieniają się wzajemnie kartami,  do momentu aż jeden z graczy będzie miał na ręce torty jednego koloru. Gracz, któremu to się uda, musi jak najszybciej położyć rękę na żetonie tortu, w tym samym czasie inni gracze też muszą zareagować i położyć rękę na tort, tworząc piramidę z dłoni. Ostatnia osoba dostaje na rękę pieczątkę. Gracz kończy się w momencie, gdy któryś z graczy otrzyma piątą pieczątkę. Wówczas zwycięzcą zostaje gracz z najmniejszą ilością pieczątek. Prawda, że proste zasady? Według producenta jest to gra dla dzieci 5+ ale rozgarnięte 3 latki jak załapią o co biega to ciężko będzie je odgonić od kolejnych rozgrywek ;)


Gra Torcik to bez dwóch zdań uproszona wersja znanej nam gry Piotruś połączonej z refleksem. A my lubimy się ścigać ;) Dodatkowo karty można wykorzystać do innych zabaw ćwicząc przy tym logiczne myślenie... układanie wzorów/szeregów, odwzorowania.Jeszcze młodsze dzieci mogą poćwiczyć rozróżnianie kolorów czy też zabawić się w detektywa i sprawdzić czy co nie pasuje w danym zbiorze kart...
Zdradzę Wam, że dołączony pisak a dokładniej pieczątka świetnie spisuje się jako motywator dobrych zachowań ;) 


Karty mieszczą się w małym pudełeczku i z łatwością zmieszczą się w torebce mamy ;) Śmiało można  grać w Torcik wszędzie...Dziękujemy Wydawnictwu G3 za otrzymany egzemplarz gry :)
http://projektgrajmy.blogspot.com/

Ewelina Gancarz / Autorka

Kreatywnie zakręcona Mama 4 Bąków. Wspólnie z dzieciakami pokazujemy nasze pomysły na zabawę i naukę. Z nami jest zawsze twórczo, kreatywnie i przyjemnie.

1 komentarze:

Dziękuję za poświęcony nam czas! Miło będzie jeśli napiszesz co sądzisz o tym poście ;-)

Coprights @ 2016, Blogger Templates Designed By Templateism | Distributed By Gooyaabi Templates