wtorek, 5 lipca 2016

Magnetyczne mandale

Kreatywnie w domu


O mandalach ostatnimi czasy jest dość głośno. Stały się one dość popularną formą spędzania wolnego czasu zarówno wśród dzieci jak i dorosłych. Wszyscy wokoło kolorują z należytą starannością. Podobno to uspokaja... O ile Kubę jako tako one wciągają o tyle mnie już jakoś nie koniecznie ;) Do czasu... do czasu, kiedy to po raz pierwszy zobaczyłam to cudo... MAGNETYCZNA MANDALA!Piękna czarno-biała składająca się z magnetycznych elementów mozaika. Pierwotnie miałam mieszane uczucia, gdy usłyszałam słowo mozaika. Mieliśmy już w domu kilka i szczerze to nie cieszyły się one zbytnim powodzeniem wśród dzieci. Ale ta jest inna, wyjątkowa. Nie ma dnia aby Kubek przy niej czegoś nie majstrował. Wciąga na całego! Pozwala dziecku się wyciszyć. Ćwiczy skupienie, koncentrację uwagi a także spostrzegawczość. Dziecko ćwiczy małą motorykę i koordynację wzrokowo -ruchową.


W skład zestawu wchodzi:
- metalowe pudełko
- 60 magnetycznych elementów z pianki
- 1 arkusz dwustronny z wzorami, na których układa się mozaikę
- 1 książeczka z instrukcja i 35-cioma modelami do ułożeniaWśród elementów wyróżnia się trzy rodzaje elementów w obu kolorach.

 

Może się okazać, że braknie nam któregoś z elementów i wówczas należy troszkę pokombinować jak otrzymać dany wzór. Czasami trzeba będzie gdzieś coś wyjąć, przełożyć w inne bardziej pasujące miejsce. 


Przykładowa mandala wygląda tak...My obraliśmy taktykę układania... najpierw układamy wszystkie elementy układanki w jednym kolorze a później wolne pola zapełniamy drugim kolorem.

One na prawdę wciągają! I jak tylko dzieci śpią a ja mam chwilę dla siebie, podkradam je Kubie ;)


Mozaika ta jest wielkości opakowania płyty CD tak więc bez problemu zmieści się do torebki, świetnie sprawdzi się w kolejce w poczekalni do lekarza, podczas podróży autem czy pociągiem. My na pewno zabierzemy ją do szpitala, w którym czeka nas krótka wizyta ech...


POLECAM magnetyczne mandale wszystkim mamom, które chcą mieć odrobinę czasu wolnego dla siebie i w spokoju wypić ciepłą kawę ;)


Moje mozaikowe odkrycie możecie znaleźć na pantin.plKreatywnie w domu / Autorka

Kreatywnie zakręcona Mama 4 Bąków. Wspólnie z dzieciakami pokazujemy nasze pomysły na zabawę i naukę. Z nami jest zawsze twórczo, kreatywnie i przyjemnie.

2 komentarze:

Dziękuję za poświęcony nam czas! Miło będzie jeśli napiszesz co sądzisz o tym poście ;-)

Coprights @ 2016, Blogger Templates Designed By Templateism | Distributed By Gooyaabi Templates